11 вересня молитовно згадують Усікновення голови Іоана Хрестителя. У цей день віряни дотримуються одноденного строгого посту, тому це свято в народі часто називають «Іван Пісний».

Про мученицьку смерть Івана Предчеті написав апостол Марк у своєму Євангеліє (6:17-29). Цар Ірод дуже боявся і поважав святого Івана Хрестителя, часто із задоволенням годинами розмовляв з ним. Але святий відверто докоряв цареві, що той полюбив і одружився на Іродіаді, яка спочатку була жінкою рідного брата Пилипа. Іродіада, почувши докори Предчеті, поклялася помститися йому.

У день народження Ірода було пишне святкування, гості увесь вечір веселились та танцювали. Соломія, дочка Ірода та Іродіади, вирішила станцювати для батька. Захоплений танцем дочки, він пообіцяв виконати будь-яке її бажання. Соломія, порадившись з матір’ю, попросила негайно принести їй голову Івана Хрестителя. Ірод хотів відмовити, але не міг відмовитись від своєї обіцянки. Засмучений цар наказав виконати прохання доньки.

Соломія радо прийняла принесену голову Івана Хрестителя і вирішила віддати її задоволеній Іродіаді. Але в її руках голова святого продовжувала говорити правду про неї. Іродіада закопала голову в нечистому місці. Лише через роки, Іоанна, дружина Хузи, знайшла голову і поховала її на Єлеонській горі.