Дізнайтеся про життя і мучеництво святих Фекли, Архелаї і Сусанни, які непохитно служили Богу, були преслідувані за свою вірність і стали прикладом незламної відданості Христові. Їх віра і мужність надихають віруючих у всі часи й нагадують про значення вірності Богу навіть у найтяжчі моменти життя.

Вшанування життя і смерті трьох відданих святих жінок

У 19-ий день червня Церква вшановує пам’ять трьох святих мучениць – Фекли, Архелаї і Сусани. Ці святі жінки віддано служили Богу, витрачаючи свої сили на труди, молитву та лікування. Їх життя було сповнене жертовності та віри, а їх мучеництво стало свідченням непохитної відданості Христові.

Під час періоду гоніння Діоклітіана, Фекла, Архелая і Сусанна були змушені залишити свій монастир біля Риму і приховатися в італійській провінції Кампанії. Там вони продовжували своє служіння, віддавалить у пості та молитвах, а також зцілювали місцевих жителів і звертали багатьох до християнства.

Однак, їх вірність Богу не залишилася непоміченою. Правитель області Леонтій наказав привести святих мучениць до міста Салерно. Він домагався, щоб Архелая принесла жертву ідолам, загрожуючи їй наругою і смертю. Проте свята, міцно покладаючись на Божу допомогу, відмовилася відступити від своїх переконань і викритила безглуздість поклоніння безжиттєвим ідолам. Це спровокувало правителя до нових жорстокостей, таких як наказ віддати святих голодним левам. Проте, навіть звірі виявили покору і лягли біля святих ніг. Після цього правитель наказав вбити левів, а саму святішу взяти в полон.

Наступного ранку, мучителі жорстоко катували святу, стругаючи її боки залізними гаками та поливаючи рани гарячою смолою. Але свята не зраджувала вірі й молилася голосно, отримуючи Божу силу і підтримку. Божественне сяйво з’явилося над нею, а голос промовив: “Не бійся, Я з тобою”. Це надприродне явище викликало жах у мучителів, і коли вони намагалися розчавити її величезним каменем, Ангел відштовхнув його, і камінь упав на самого кату. В результаті суддя наказав воїнам обезголовити святих дів, але військові відмовилися підняти руку на них. Тоді самі святі звернулися до воїнів, кажучи: “Якщо ви не виконаєте наказу, то не будете мати честі з нами”. І з такими словами Фекла, Архелая і Сусанна підтвердили свою готовність покласти своє життя на алтар віри. Вірні мучениці прийняли мученицьку смерть у 293 році.

Життя та мучеництво святих Фекли, Архелая і Сусанни залишаються невмирущим свідченням сили віри та відданості Христові. Їх приклад надихає віруючих у всі часи і нагадує про значення вірності Богу, навіть у найскрутніших моментах. Пам’ять про цих святих мучениць продовжує жити в серцях вірних, ставши джерелом надії, мужності та внутрішнього сили у подоланні життєвих випробувань.

Молитва до святих мучениць Фекли, Архелая і Сусанни:

О, святі мучениці Фекло, Архелаю і Сусанно,
Які віддано служили Богу та принесли свої життя на вівтар віри,
Звертаємося до вас з покорою і проханнями.

Ви, хто були випробувані переслідуванням і жорстокістю,
Збережіть нас у своїх молитвах перед престолом Божим.
Допоможіть нам бути вірними в часи випробувань і спокус,
Надайте нам силу й мужність, щоб покладати на Бога нашу надію.

О, святі мучениці, зробіть наші серця міцними від віри,
Даруйте нам витримку відвернутися від гріха і зла,
Наділіть нас твердістю на нашому духовному шляху,
Щоб ми завжди слугували Богу з відданістю й любов’ю.

Звертаємося до вас з благаннями і потребами нашими,
(Зазначте свої особисті прохання тут…)
Прошу вас, зверніть на нас свою увагу й заступництво.
Допоможіть нам отримати милості і благословення від Господа,
Щоб ми могли прославляти Його своїм життям і свідченням.

О, святі мучениці Фекло, Архелаю і Сусанно,
Моліться за нас і за всю Церкву,
Нехай ваші святі молитви досягають престолу Божого,
І дарують нам благодать і спасіння.

В ім’я Отця і Сина і Святого Духа. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія