Вивчення життя та віри священномученика Ігнатія Богоносця, керівника Антіохійської Церкви, його зв’язок з апостолами та мужність, що вирувала перед імператором Траяном, залишаючи невмирущий слід в історії християнства.

Свідок апостольської епохи та ревний віруючий перед лицем імператора

Священномученик Ігнатій Богоносець: Свідок апостольської епохи та мужність перед лицем імператора

20 грудня за новоюліанським церковним календарем визначається як день пам’яті священномученика Ігнатія Богоносця (+107) в Православній Церкві. Ігнатій, учень апостола та євангеліста Іоана Богослова, протягом 40 років керував Антіохійською Церквою, відзначаючись особливою близькістю до апостола Петра.

Життя і духовна спадщина

Народившись в Сирії в останні роки життя Спасителя, Ігнатій відзначався великою любов’ю до Господа, що вражала своєрідними вчинками та духовними враженнями. Він був вибраний наступником Евода на кафедрі Антіохійської Церкви та служив у цьому важливому пості протягом 40 років.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Апостольська близькість та розповсюдження вчення

Ще в юності Ігнатій спілкувався з апостолами, чуючи від них основи християнського вчення. Його листи до різних християнських громад стали цінним джерелом апостольської епохи, в яких він закріпив основні принципи віри та любові.

Мучеництво за віру

У 107 році, імператор Траян, дізнавшись про віру Ігнатія, вирішив припинити його проповідь. Святитель відмовився і був відправлений до Риму, де його було віддано на розтерзання звірам. На шляху до Риму він залишив сім послань, що вони збереглися як свідоцтво його віри та мужності перед смертю.

Спадщина для Церкви

Мощі святителя Ігнатія були перенесені до Антіохії та, в подальшому, повернуті до Риму. Його життя та листи залишаються духовним даром, нагадуючи вірянам про важливість віри та любові, які, за його переконанням, є основою християнського життя.

У своїх посланнях він закликав зберігати віру та любов, наголошуючи, що саме ці цінності визначають християнський спосіб життя. Святий Ігнатій Богоносець залишив світлу спадщину для Церкви, нагадуючи нам про важливість вірності Христові та прагнення до духовної чистоти.

Молитва священномученику Ігнатію Богоносцю:

О, великий угодник Христовий, священномученику Ігнатію! Поглянь милосердним своїм оком і простягни до Господа теплі твої молитви, і упроси для наших душ прощення гріхів. Ми, раби Божі (імена), з зворушеним серцем і покірним духом звертаємось до тебе, як до милосердного, що клопоче за нас перед Владикою, і молитвеника нашого. Тебе ми благаємо: не відвертайся від нас, недостойних, що потребують твоєї допомоги, та вступися за нас перед Богом, щоб отримавши благодать і милість, ми могли прославляти всіх благих Джерело і Дарувальника, Одного Бога, Отця, Сина і Святого Духа, нині і повсякчас і на віки віків. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія