10 липня Церква відзначає пам’ять святої Іоанни мироносиці, жінки, яка віддано служила Господу Ісусу Христу. Її життя пов’язане зі служінням, вірою та великою повагою до Бога. Свята Іоанна була однією зі співробітниць Христа, яка першою дізналася про Його Воскресіння. Вона також виявила велику відданість, беручи на себе збереження голови святого Іоанна Хрестителя. Її життя є натхненням для вірних і нагадує про важливість віри, послуху та служіння Богу.

Вшанування життя та відданості святої Іоанни мироносиці

10 липня Церква відзначає пам’ять святої Іоанни мироносиці, жінки, яка мала велику віру і послужила Господу Ісусу Христу. Її життя пов’язане зі служінням та вірою, а її відданість стала прикладом для нащадків.

Свята Іоанна мироносиця була однією зі співробітниць Ісуса Христа, які йшли за Ним, слухали Його проповіді та допомагали Йому. Після Його смерті на Хресті вона разом з іншими жінками прийшла до Гробу, щоб помазати Тіло Господа миром. І саме там, вони першими дізналися про Його славне Воскресіння від Ангелів, які з’явилися перед ними.

Крім того, свята Іоанна була дружиною Хузи, домоправителя царя Ірода. Після виконання наказу Іродіади про усікання голови Іоанна Хрестителя, вбивці не бажали поховати його голову разом з тілом, боячись, що він може воскреснути. Тому голову приховали в палаці Ірода, в безчесному місці. Учні Іоанна Хрестителя поховали його тіло у Севастії.

Іоанна дізналася про це і таємно взяла голову Іоанна Хрестителя. З благоговінням вона поклала її в посудину та поховала на Елеонській горі, в маєтку Ірода. Цей вчинок свідчить про велику повагу та любов Іоанни до пророка.

Пам’ять святої Іоанни мироносиці служить нагадуванням про важливість віри, послуху та відданості Богу. Вона стала символом самовідданості та вірності Господу. Свято Іоанни нагадує нам про силу жіночого характеру та вплив, який вони мають на будівництво царства Божого.

Пам’ятаймо про святу Іоанну мироносицю та її світлу прикладну вірність, яка продовжує надихати віруючих усього світу. Нехай її життя стане натхненням для нас у нашому духовному шляху та служінні Господу.

Молитва до святої Іоанни мироносиці:

Боже, Ти розкрив свою мудрість у святій Іоанні мироносиці, яка зі своєю вірою та відданістю стала прикладом служіння Тобі. Ми благаємо Тебе, даруй нам ту саму силу віри, яку мала Іоанна, щоб і ми з радістю та посвяченням служили Тобі в нашому повсякденному житті.

Свята Іоанно, ти, що стояла під хрестом Спасителя та спостерігала Його страждання, даруй нам милість та терпіння в наших випробуваннях. Ми благаємо Тебе, заступайся за нас перед Божим Престолом і отримуй для нас благодать та милосердя.

О, свята Іоанно, ти, що була обрана, щоб першою зустріти Воскреслого Ісуса та поширити радісну звістку, прошу тебе, молись за нашу віру, щоб ми завжди були вірними посланцями Христового світла в світі.

Свята Іоанно, ти, що забрала голову святого Іоанна Хрестителя та поховала її з повагою, допоможи нам бути шанобливими до святих реліквій та вірно служити Богу.

Прошу тебе, свята Іоанно мироносице, прийми наші молитви та прошення і допоможи нам на шляху до спасіння. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія