11 жовтня – день вшанування пам’яті преподобного Феофана постника Печерського, який віддавав своє життя посту тілесного і духовного. Відомий своєю безмежною відданістю та життям у молитві, Феофан залишив слід у історії Печерського монастиря.

День вшанування життя та подвигу відомого постника XII століття

11 жовтня – день пам’яті преподобного Феофана постника Печерського.

Преподобний Феофан жив у XII ст., відбував подвиг у Печерському монастирі. Коли і де народився, з якої він родини невідомо. Життя проводив у пості й молитві. Його мощі знаходяться в Ближніх печерах. В акафісті всім Печерським преподобним про нього сказано: «Радуйся, Феофане, бо тіло постом умертвив ти».

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Постники – це ченці, які взяли на себе подвиг посту тілесного і духовного. На відмінну від інших вони майже повністю відмовлялись від їжі, вживаючи лише хліб та воду для підтримки фізичних сил.

Від затворників вони відрізнялись тим, що не усамітнювались від іншої братії, а разом з усіма перебували в обителі і виконували усі послухи, яке благословляв ігумен.

І в наш час на Афоні та монастирях в Україні є такі ченці несуть такий подвиг.

Молитва до преподобного Феофана постника Печерського:

Божественний Отче, ми звертаємося до Тебе з покорою та вірою, молитвою до преподобного Феофана постника Печерського, який ввірив своє життя Тобі у пості тілесному і духовному.

Прийми нашу молитву, благослови нас своєю молитвою перед Богом, і покажи нам шляхи відданості та покаяння. Нехай приклад Твій преподобний отче Феофане, надихає нас слідувати Тобі, відмовляючись від земних цінностей на користь духовної глибини та ближчого спілкування з Тобою.

Молимося про твою милість і захист у наших духовних пошуках. Нехай твоя благодать наповнює наші серця і наділяє нас силою пройти шлях віри та відданості. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія