Ухвала Печерського райсуду Києва надала право слідчим Печерського управління поліції Головного управління Нацполіції на огляд об’єктів Києво-Печерської лаври, що користуються монастирсько-церковною громадою УПЦ (МП). У статті детально описано причини та наслідки цього кримінального провадження, яке стало ще однією з напружених ситуацій між УПЦ (МП) та державними органами.

Слідчі Печерського управління поліції оглянуть будівлі Києво-Печерської лаври: причини та наслідки

Слідчі Печерського управління поліції Головного управління Нацполіції оглядають низку будівель та споруд Києво-Печерської лаври, якими безоплатно користується монастир УПЦ (МП).

Ухвала Печерського райсуду Києва від 4 квітня 2023.

Судді надали доступ до об’єктів, які розміщені на вулиці Лаврська, 11 і 15. Серед них склеп Васильчикових, гранітне замощення Ближньопечерної площі, приміщення академії, семінарії, митрополії, корпуси та споруди на території колишньої інфекційної лікарні і два туалети.

Разом із правоохоронцями до будівель Лаври мають зайти представники комісії Міністерства культури та інформаційної політики.

Ухвали суду діють протягом 30 днів і винесені у рамках кримінального провадження за фактами незаконного утримування, осквернення або знищення релігійних святинь. Цю справу поліція порушила 31 березня 2023 року після заяви представників комісії Мінкульту, яких невідомі особи в рясах не допустили до перевірки умов зберігання та стану збереження культурних цінностей, звірку музейних предметів фондових колекцій та будівель, що в користуванні Свято-Успенської Києво-Печерської лаври УПЦ (МП).

У судовій ухвалі зазначено, що під час огляду будівель має бути збережений порядок та дотримані усі заходи безпеки. Крім того, слідчі мають право проводити фото- та відеофіксацію стану об’єктів та забороняється будь-яке втручання в ці об’єкти.

Цей кримінальний провадження стало ще однією з напружених ситуацій між УПЦ (МП) та державними органами. УПЦ (МП) заявляє, що це порушення їхніх прав на свободу віросповідання та володіння майном, тоді як Міністерство культури та інформаційної політики наголошує на необхідності збереження культурної спадщини та виконання законодавства.

Пресслужба ГО Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія