Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній здійснює першосвятительський візит на Тернопільщину, де він символічно заклав наріжний камінь під будівництво нового храму та звершив освячення і першу літургію в іншому храмі. Під час зустрічей з вірними та відвідуванням навчально-реабілітаційного центру для дітей з ДЦП, Митрополит Епіфаній наголосив на важливості міцної автокефальної Церкви для майбутнього України.

Українська Церква знаходиться в стані розвитку, засвідченого благословенням нової святині та освяченням храму

Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній цими днями перебуває з першосвятительським візитом на Тернопільщині. Розпочав свій візит Предстоятель символічно – з благословіння доброї справи зведення нової святині помісної Української Церкви, звершивши закладання наріжного каменя під будівництво храму на честь святого Архистратига Михаїла в селі Чистилів Тернопільського району.

«Надзвичайно важливо, що, незважаючи на важкі випробування, ми зростаємо та розвиваємося. Адже без своєї міцної автокефальної Церкви, як духовної основи української держави, ми не втілимо те, про що мріяли цілі покоління наших предків», – зазначив Митрополит Епіфаній.

Сьогоднішній день розпочався з освячення у Тернополі нового дерев’яного храму на честь Вознесіння Господнього та звершення у ньому першої Божественної літургії. Блаженнійшому владиці співслужили архієреї і численне місцеве духовенство. Звертаючись до вірних з проповіддю, Предстоятель привітав їх з важливою і радісною подією у житті громади, а також нагадав про благодать Божу, яка присутня в освяченому храмі, через що святі отці і називають його часткою Неба на землі.

«Храм справді є особливим місцем, в якому діє невидима божественна благодать. Плодами її є, зокрема, любов і радість. Тож найвище людське щастя – це щастя перебувати у Бозі і разом з Богом», – сказав Його Блаженство.

Після служби Предстоятель також мав низку заходів і зустрічей, які завершив відвідуванням Тернопільського обласного навчально-реабілітаційного центру для дітей з ДЦП. Там владика поспілкувався з особливими дітками і молоддю, оглянув приміщення центру та взяв участь у майстер класі.

Сьогодні о 9-й ранку Митрополит Епіфаній очолив Божественну літургію в кафедральному соборі святих рівноапостольних Костянтина і Олени в Тернополі, який зводиться в унікальному давньо-візантійському стилі.