Молитва на прощену неділю є чудовою нагодою визнати свої провини перед Богом та проявити скруху та покаяння перед початком Великого посту. У цій молитві ми звертаємось до Бога за милістю та прощенням, попросивши Його допомогти нам очистити наші серця та душі від гріхів і готувати наші духовні життя до святкування Світлого Воскресіння.

Звернення до Бога за милістью та прощенням перед початком часу покаяння та внутрішнього очищення.

О, Господи Ісусе Христе, Сину Божий, помилуй нас грішних! Ми приходимо до Тебе на прощену неділю з глибоким скрухом і покаянням за всі наші гріхи. Ми знаємо, що вони стоять між нами і Тобою, і що ми не можемо бути з Тобою злагодженими, доки ми не визнаємо наших провин і не прохаємо Твоєї милості та прощення.

Ми благаємо Тебе, Господи, простри Свою руку і прийми нашу молитву, яку ми складаємо з чистим серцем. Нехай Твоя благодать і милість покриють наші гріхи і принесуть нам очищення та спасіння. Даруй нам силу та розуміння, щоб ми могли звернутися від гріхів і повернутися до Тебе з усієї душі, з усієї сили і з усієї своєї істоти.

Нехай прощення, яке ми шукаємо на прощену неділю, буде початком нового життя в Тобі. Нехай відчуття Твоєї присутності, Твоєї любові та Твоєї милості наповнять наші серця та допоможуть нам жити відповідно до Твоєї волі.

Даруй нам Твій мир, який перевищує усі розуміння, і нехай Твоє світло освітлює наші серця на довгі роки, допомагаючи нам жити на землі з упевненістю в нашому майбутньому житті з Тобою. Амінь.

Скруха – це почуття сильного жалю та покаяння за свої гріхи. Це означає, що людина відчуває сором, стид та жалість за свої провини, і бажає виправити своє поведінку та відшкодувати збиток, який вона завдала. Скруха є важливою складовою в покаянні, оскільки вона допомагає людині усвідомити свої помилки та прагнути до покаяння та виправлення своїх поступків перед Богом і оточуючими. У молитві на прощену неділю, звертаючись до Бога, ми визнаємо свої гріхи та відчуваємо скруху за них, просячи про милість та прощення.