Святий Діомид народився у Тарсі Кілікійському, був лікарем та вірянином. Його служіння охоплювало фізичне та духовне зцілення. Через свої подорожі він привів багатьох до християнства. Життя його припинилося під час молитви на шляху до Нікомідії, але його віра та чудеса спонукали воїнів вірити в Христа.

Життя, Ісонявання та Свідоцтво в ім’я Христа

Мученик Діомід народився в Тарсі Кілікійському, за професією був лікарем, а за вірою – християнином, і лікував не тільки від тілесних, а й від душевних хвороб. Багатьох язичників він просвітив вірою в Христа і хрестив. Церква шанує його як цілителя і закликає його ім’я під час здійснення таїнства Єлеосвячення.

Святий Діомид багато подорожував, навертаючи людей до істинної віри. Коли він прийшов у місто Нікею, імператор Діоклітіан (284-305) послав воїнів узяти його. Дорогою з Нікеї до Нікомідії він зійшов із воза, щоб помолитися, і помер. На доказ виконаного доручення воїни відсікли йому голову, але самі осліпли. Діоклітіан наказав віднести голову назад до тіла. Коли воїни виконали наказ, вони прозріли і увірували в Христа.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Святий Діомиде, дякуємо тобі за твою віру, мужність і жертовність, які ти виявив, віддавши своє життя за Ісуса Христа. Ти був лікарем душ і тіл, принісши віру і зцілення багатьом. Ми молимося тобі, о мученику і просвітителю, благаючи твоєї заступницької підтримки в наших молитвах. Допоможи нам подолати наші власні труднощі, посилити нашу віру, і привести інших до пізнання Божої любові. Святий Діомиде, моли Бога за нас. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія