Сьогодні Православна Церква святкує Галатську чудотворну ікону Божої Матері, яка має особливе духовне значення та є об’єктом поклоніння для багатьох вірян. Зображення на іконі символізує владу Богородиці над всім створінням, а присутність царських регалій нагадує про Її велич та благословення. Вшанування Галатської ікони є нагодою звернутися до Богородиці з молитвами та проханнями про мир і благодать. Ми відчуваємо Її материнську любов та заступництво, сповнені надії та віри.

Символ духовного поклоніння і молитви до Пречистої Діви

Вшановання Галатської чудотворної ікони Божої Матері

Сьогодні Православна Церква урочисто відзначає свято Галатської чудотворної ікони Божої Матері. Ця ікона має велике духовне значення і є об’єктом поклоніння для багатьох вірян. Її історія пов’язана з давнім монастирем, що колись існував у Константинополі, в районі Галата.

Галатська ікона належить до типу Одигітрії, де Божа Матір зображена з Божественним Немовлям на її руках. Особливістю цієї ікони є присутність царських регалій – скіпетра у Богородиці та держави у Ісусові. Це символізує їхнє царство і владу над всім створінням. Окрім того, ікона прикрашена золотим орнаментом, що підкреслює її особливість.

Кожне святкування, присвячене певній іконі Богородиці, надає вірянам можливість звернутися до Пречистої Діви зі своїми молитвами та проханнями. Вшанування Галатської ікони є чудовою нагодою для нас звернутися до Богородиці та попросити Її молитовного заступництва. Ми молимося за перемогу та мир на нашій Батьківщині та благословення для всіх людей.

Нехай Пресвята Богородиця приймає наші молитви та дарує нам мир і благодать. Сьогодні, під її покровом, ми відчуваємо її материнську любов та заступництво. Вона – наша спасителька, і ми покликаємо її зі словами: “Пресвятая Богородице, спаси нас!”

Молитва до образу Галатської чудотворної ікони Божої Матері:

Пресвята Богородице, Мати Христа, наша надіє і заступнице! З великою шаною та поклонінням ми стоїмо перед образом Твоєї чудотворної ікони Галатської. Просимо Тебе, благослови нас і прийми наші молитви за Україну.

Ти, Пречиста Діва, завжди є поруч зі своїми дітьми і ніколи не відмовляєш в своєму материнському заступництві. Звертаємося до Тебе з проханням покрити нас своїм материнським покровом, захистити нас від всіх небезпек і злих сил.

Молимося, щоб Ти, Мати Божа, посередник між нами і Твоїм Сином, звернула наші молитви до Небесного Отця. Прошу Тебе, примири наші серця, допоможи нам знайти спокій і мир, які так потрібні нам і нашій Батьківщині.

Даруй нам мудрість, щоб ми могли підтримувати доброту, справедливість і милосердя у своїй повсякденній життєдіяльності. Нехай Твоя благодать наповнює наші серця, роблячи інструментами миру та любові в світі.

Мати Божа, ми звертаємось до Тебе зі скорботою за всі невинні жертви війни, за тих, хто постраждав від насильства і ненависті. Молимось за мир у світі і особливо за мир на нашій землі. Пролий Свої благословення на Україну, нашу рідну країну, і даруй їй справедливий мир, процвітання та єдність.

Мати Божа, прийми нашу молитву і покрий нас своїм святим покровом. Будь нашим постійним керівником і заступницею. Даруй нам силу і надію в усіх життєвих випробуваннях. Нехай Твоїй благодаті не буде кінця.

Пресвята Богородице Галатська, моли Бога за нас, збережи нас і допоможи нам завжди залишатися вірними Твоєму Синові Христу. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія