Митрополит Миколай, ієрарх Болгарської Православної Церкви, заявив, що Православна Церква є стійкою до змін через відсутність єдиного командного центру та остаточного джерела істини. У непростий час, архієреям Помісних Церков необхідно підтримувати єдність, сприяти активному діалогу та долати небезпеки, що нависли над Церквою.

Митрополит Миколай: У Церкві немає остаточного джерела істини

15 липня 2023 року ієрарх Болгарської Православної Церкви митрополит Пловдівський Миколай заявив, що Православна Церква стійка до змін, тому що в Церкві ніхто не віддає іншому наказу, повідомляє пресслужба Пловдівської митрополії.

Свою заяву митрополит Миколай зробив після спільного богослужіння з ієрархом Константинопольського патріархату митрополитом Халкідонським Еммануїлом у Гірничоводенському монастирі святих Кирика та Іулітти в Асеновграді (Болгарія).

«Я запитував, чому Православна Церква така стійка до вітрів часу? І відповідь, на мою думку, така: тут немає єдиного командного центру, який би віддавав накази. Тут ніхто не надає собі права бути остаточним джерелом істини. Тут кожен голос однаково цінний і однаково важливий і має право бути почутим», – наголосив митрополит Миколай.

За його словами, у цей непростий час архієреям Помісних Церков необхідно насамперед зберігати єдність.

«Тому сьогодні найбільше необхідно підтримувати активний діалог між Помісними Православними Церквами і допомагати всіма силами долати небезпеки, що нависли над Церквою. У ці смутні часи дуже важливо, щоб архієреї Православної Церкви твердо стояли на постах, на які Бог поставив нас, і зберігали довірені нам частини стада Божого. Не менш важливо, щоб ми, архієреї всього православного світу, були єдині між собою, як були єдині наші попередники, коли доводилося захищати віру та Церкву. Так, рішення у Православній Церкві ухвалюються повільно, але соборно, вони безпомилкові. Голос Святого Духа чутний у соборності Церкви, як це було чути на великих соборах давнини, а потім через братське спілкування між архієреями всього православного світу, на основі взаємної поваги, переконання, що ми поділяємо одні й ті ж цінності, що в нас одна й та сама мета і, зрештою, нашої любові один до одного і до Іісуса Христа», – додав він.

Митрополит Миколай підкреслив, що в Православній Церкві кожен голос має рівну цінність та вагу, а рішення приймаються спільно та соборно. Це свідчить про єдність і розуміння внутрішнього духу Церкви. Важливо, щоб архієреї зберігали цю єдність, особливо у непростий час, і підтримували активний діалог між Помісними Православними Церквами. Лише шляхом спільних зусиль та довіри один до одного Церква зможе протистояти небезпекам, що загрожують їй.

Митрополит Миколай закликав архієреїв Православної Церкви залишатися твердими на своїх постах і зберігати довірені їм частини стада Божого. Важливо пам’ятати про спільну мету і цінності, які об’єднують всіх архієреїв, і надавати підтримку один одному. Тільки тоді Церква зможе відстояти свою віру та Царство Боже на землі.

Заява митрополита Миколая стала нагадуванням про важливість єдності, довіри та співпраці всередині Православної Церкви. В цей непростий час, коли світ зазнає випробувань і викликів, є особливо важливим зберегти цінності і традиції, які формують духовний фундамент Церкви. Лише через спільні зусилля і єдність, Православна Церква зможе продовжувати служити світу і просвітляти людські душі.