Вшановуючи святителя Кирила, єпископа Туровського, ми відкриваємо двері до його великого духовного спадку. Його приклад аскетизму, покори та письменництва надихає і навчає нас про значення віри та самовідданості. Він залишив незабутній слід у історії церкви, який нагадує нам про важливість духовного розвитку.

Святитель Кирило, єпископ Туровський моли Бога за нас

11 травня відзначається свято святителя Кирила, єпископа Туровського, видатної постаті у православній церкві. Блаженний Кирило народився в заможній родині в місті Турові на початку 30-х років XII століття. Змалку відчував покликання до духовності та наук, віддаючи перевагу простоті та відмові від матеріальних благ. У молодості він приєднався до монастиря святих князів-мучеників Бориса і Гліба, розташованого біля Турова, де проявив себе як суворий аскет.

Своїми настановами та прикладом життя, святитель Кирило сприяв покращенню духовного стану монахів, навчаючи їх слухати та поважати абатів, розглядаючи їх як посланців Божих. Він самостійно вдосконалювався у духовних вправах, провівши певний час на вершині стовпа, піддаючись пісту й молитві. В цей період він написав безліч благочестивих творів. Через своє знання та чернецькі звершення святитель Кирило привернув увагу туровського князя, який звернувся до митрополита з проханням висвятити його єпископом Туровським. Урочистої хіротонії було здійснено не пізніше 1169 року.

На посаді єпископа, Кирило виступив проти єретика Феодорця, який спочатку був ігуменом у Суздалі, а потім єпископом Ростова. Феодорець був страчений в 1169 році за свої злочини. В Новгородському літописі й інших джерелах він називається “білим клобучком” через свою самовільну зміну кольору клобука з чорного на білий.

Святитель Кирило був активним проповідником та письменником. Він поширював свої духовні твори та проповіді серед прихожан, що приносило їм духовну науку та настанови. Його праці збереглися й донині користуються великою популярністю серед православних християн. Збереглися 9 проповідей, які він виголосив у храмах, три послання, призначені для монахів, а також понад 20 молитов і молебні канони.

Спадщина святителя Кирила полягає не лише у його літературних творах, а й у його духовному впливі на покоління вірних. Його приклад аскетичного життя, посвячення навчанню та молитві стали джерелом натхнення для багатьох. Він надавав приклад самовідданості та жертовності у служінні Богу і ближньому.

Святитель Кирило помер від вірусної хвороби у 1183 році, але його спадщина продовжує жити у серцях людей. Він залишив слід у історії православної церкви як видатний аскет, єпископ і письменник, чия праця продовжує надихати і навчати вірних у їх духовному розвитку.

11 травня відзначаючи день святителя Кирила, ми вшановуємо його життя, його поступки та його спадщину. Його приклад послушності, покори, самовідданості і любові до Бога стає для нас натхненням і пам’яткою, яка нагадує нам про важливість духовного зростання і глибокого відношення до віри.

Молитва до святителя Кирила, єпископа Туровського:

Святителю Кириле, єпископе Туровський, ти, хто уподобився Богові через покору, самовідданість і любов до ближнього, прийми нашу молитву та звернення.

Ми вдячні Тобі за твою благодатну службу Церкві, за твою мудрість, що виливалась у проповіді і письмі, та за твій приклад вірності Христу.

Молимось, святителю Кириле, щоб Твоя молитва захищала нас від злого, спонукала нас до покаяння і надихала нас на шлях святості.

Допоможи нам знайти силу та мудрість, щоб долати наші випробування і перешкоди, як Ти сам подолав складнощі свого часу.

Ми просимо Тебе, святителю Кириле, молись за нас перед Престолом Божим, щоб ми могли прийти до Господа зі щирим серцем, знайти спасіння і заслужити дари Божої благодаті.

Допоможи нам стати кращими християнами, жити згідно з Божою волею і наслідувати Тебе в покорі, самовідданості і любові до Бога і ближнього.

Святителю Кириле, єпископе Туровський, моли Бога за нас. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія