Її життєвий шлях пройшов через подвижництво в Йорданській пустелі та чудотворне джерело у Белграді, яке приносить зцілення.

Святкування 14 жовтня та мощі в Румунії

14 жовтня – день преподобної Параскеви Сербської. Ця славна свята народилася у багатих та благочестивих сербських батьків. Після смерті батьків Параскева покинула будинок разом зі своїм братом, святителем Євфимієм, прагнучи подвижницького життя. Спочатку вона вирушила до Константинополя, а потім до Йорданської пустелі, де трудилася до похилого віку. Ангел з’явився їй і наказав повернутись додому.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Її брат, який прожив тридцять років у монастирській тиші, став на той час єпископом Мадітоса; і наприкінці життя вони разом подвизались в Господі. Мощі преподобної Параскеви перебувають у Румунії. Тисячі людей збираються у день святкування її пам’яті. У Белграді збереглося чудотворне джерело, що дотепер приносить багатьом зцілення.

Молитва на честь преподобної Параскеви Сербської:

Отче Небесний, Святий Боже, Свята Параскево, молимось Тобі в цей день, коли ми святкуємо пам’ять Твоєї благочестивої життєвої стежки. Дякуємо Тобі за Твій приклад віри, самовідданості і терпіння.

Просимо Тебе, Свята Параскево, прийми наші молитви і благослови нас. Допоможи нам віднайти силу і віру в Бога в складних моментах життя, як Ти це робила під час своєї подвижницької земної подорожі.

Сприяй нашій благочестивій дорозі, як і Ти, і подаруй нам милість Божу. Нехай Твій приклад спонукає нас до добрих справ і милосердя.

Свята Параскево, моли Бога за нас і за всіх, хто звертається до Твого святого імені. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія