Стаття розглядає важливість віри та молитви у військових конфліктах, де жорстокість та небезпека намагаються затемнити світле в серцях людей. Молитва до святого Архістратига Михаїла стає опорою для військових та цивільних у боротьбі за мир і правосуддя.

Віра та Молитва: Духовна Зброя в Часи Війни

Дорогі браття і сестри! Щиросердечно вітаємо Вас зі святом архістратига Божого Михаїла та інших небесних сил безплотних і бажаємо, щоб заступництвом святих ангелів бережені перемогли ми нечестивих ворогів і в Україні запанував справедливий мир.

Будь-яка війна намагається затемнити нашу людяність; будь-яка війна через свою жорстокість, безпощадність та постійне насилля намагається затемнити образ Божий, на який ми сотворені. І лише близькі та щирі відносини з Богом за посередництвом молитви дозволяють мужньо протистояти цій війні, яка намагається заповнити темрявою наше серце.

Свідченням цього є безліч історій із прифронтових та окупованих територій, а також з передової. Це – історії про витримку завдяки молитві у найбільш нелюдських обставинах; це – видряпані на стінах камер тортур слова молитви «Отче наш»; це – схилені у молитві і довірі до Бога голови військовослужбовців перед чергових боєм.

«Мамо, тепер я знаю, чому ти нас вчила. Я тихенько читав “Отче наш”, молився та розмовляв з Богом», – передає слова свого сина Дмитра «Ореста» Козацького про перебування у полоні його мама.

Так, молитва стає способом пережиття цієї трагічної сторінки історії нашої держави для наших захисників і захисниць. Так щира і довірлива молитва здатна надати сили й кожному із нас. «Молитва завжди є молитвою: не існує магічних закликів, які змусять Бога зупинити війну.

Молитва – це духовна зброя, що зміцнює віру та надію, і наділяє людину силою та внутрішнім спокоєм, незважаючи на обставини війни. У цей час, коли боротьба за мир і правосуддя важливіша ніж будь-коли, ми звертаємося до святого Архістратига Михаїла, який символізує перемогу добра над злом.

Святий Архістратиг Михаїл є ангелом війни та захисником віруючих. Вірячи в його молитвений захист, ми надаємо собі силу та віру в перемогу над усіма складнощами та викликами цього світу. Його ім’я стає нашим голосом у світі молитви, і ми віримо, що наші молитви не залишаться без відповіді.

У часи війни, коли образ Божий може затемнитися на відстані, віра та молитва стають нашими могутніми інструментами, які дозволяють нам зберегти свою людяність та боротися за світле майбутнє. Святий Архістратиг Михаїл веде нас на цій дорозі, наділяючи нас силами і благословенням. Нехай наша віра буде нашою опорою і нашим світлом у цьому часі випробувань.

В цей час, коли світ потребує миру та солідарності більше, ніж будь-коли, нехай молитва до святого Архістратига Михаїла стане нашою могутньою зброєю, і нехай віра в Бога буде нашим відповідем на спокуси та темряву цього світу. Нехай перемога буде за нами завдяки нашій вірі, молитві та захисту святого Архістратига Михаїла.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Молитва про заступництво до Святого Архистратига Михаїла:

Святий і великий Архангеле Божий Михаїле, несповідимої і пресущної Тройці перший в Ангелах предстоятелю, роду ж людського заступнику і охоронителю, що скрушив з воїнством своїм главу прегордого Денниці на небесах і посоромлюєш злобу і підступи його на землі!

До тебе вдаємося з вірою і тобі молимося з любов’ю: будь щитом непорушним і огорожею твердою Святій Церкві і Вітчизні нашій, захищаючи їх вогняним мечем твоїм від усіх ворогів видимих і невидимих.

Не позбав же, о Архангеле Божий, допомоги і заступництва твого і нас, що прославляємо сьогодні святе ім’я твоє: ми ж хоч і багатогрішні є, але хочемо не в беззаконнях наших загинути, а навернутися до Господа і оживленими бути від Нього на діла благі.

Осяй розум наш світлом лиця Божого, що завжди сяє на вогнеподібному чолі твоєму, щоб ми могли розуміти, що є воля Божа про нас блага і довершена, і бачити все, що нам подобає творити, а що ненавидіти і відкидати.

Зміцни благодаттю Господньою слабку волю і немічну силу нашу, щоб, утвердившись у Законі Господньому, ми перестали перейматися земними помислами і похітливими думками подібно до нерозумних дітей, які скоро гинуть, насолоджуючись красою світу цього, і ради тлінного і земного безумства забувають про вічне і небесне.

Над усім цим виблагай нам з висоти, Господній Архангеле, дух істинного покаяння, нелицемірну печаль у Бозі і скрушення за гріхи наші, щоб останок днів життя нашого ми прожили не в догоджанні почуттям і страстям гріховним, але у виправленні вчинених нами провин зі сльозами віри і сердечного покаяння, подвигами чистоти і святими ділами милосердя.

А коли наблизиться час кончини життя нашого, не залиш нас, Архангеле Божий, беззахисних проти духів злоби піднебесних, які звикли перепони чинити душі людській, що сходить на небо. Щоб, захищені тобою, без перешкод досягли ми преславних осель райських, де немає ні скорботи, ні зітхання, але безкінечне життя, сподобились побачити пресвітле лице Всеблагого Господа і Владики нашого і, впавши зі слізьми біля Його ніг, у радості вигукнули: Слава Тобі, Найдорожчий Визволителю наш, що за превелику любов Твою до нас, недостойних, Ти благозволив послати нам Ангелів Твоїх для спасіння нашого. Амінь

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія