Дізнайтеся про життєвий шлях преподобного Агапіта Печерського, його внесок у сферу лікування та духовне покровительство. Діла святого відображають силу віри та благодаті, які принесли спасіння та зцілення багатьом. Досліджуйте чудотворні здібності Агапіта, його взаємодію з видатними діячами того часу та його надзвичайну сповідь. 14 червня, день пам’яті святого, нагадує про безкорисливу службу та силу віри, яка може здійснити чудеса.

Видатна постать християнства, що зцілювала тіла та душі безкорисливо

Преподобний Агапіт Печерський – одна з видатних постатей християнства, яка відома своїм безкорисливим служінням у сфері лікування та духовного покровительства. Його життєвий шлях та великі діла відображають величну силу віри та благодаті, що сприяла спасінню багатьох душ та зціленню тіл.

Народився преподобний Агапіт у XI столітті у місті Києві, де згодом став відомим як лікар безкорисливий. Він отримав духовне виховання у преподобного Антонія Печерського, засновника Києво-Печерської лаври. Під впливом духовного наставництва святого Антонія, преподобний Агапіт роздав своє майно та віддалився від світського життя, прагнучи послідувати прикладу Христа.

Своє милосердя та допомогу преподобний Агапіт проявляв, особливо, в догляді за хворими. Він самовіддано відвідував хворих монахів та мирян, надаючи їм духовну підтримку та фізичну допомогу. За допомогою своїх молитовних звернень до Бога та приготуванням лікувального зілля, святий зцілював хворих, даруючи їм нову надію і здоров’я.

Святий Агапіт також заслужив велику шану та вдячність за свою здатність зцілювати навіть важкі та безнадійні хвороби. Навіть відомий лікар-вірменин, який мав великі навички у медицині того часу, здивувався його чудотворними здібностями. Він навіть спробував отруїти преподобного Агапіта від заздрості, але Божа опіка врятувала святого від цього замаху на життя.

Святим Агапітом було зцілено і видатних діячів того часу. Зокрема, він послав цілющі трави Чернігівському князю Володимиру Мономаху, який потім став великим князем Київським. Князь, вдячний за його поміч, бажав зустрітися з преподобним, але Агапіт відмовився від матеріальних винагород, виявляючи смирення та покірність перед Богом.

Одного разу, коли сам преподобний Агапіт здоров’я почав втрачати, до нього прийшов лікар-вірменин, який пророкував його смерть через три дні. Проте Агапіт отримав відкриття від Господа, що його дні на землі завершаться через три місяці. І саме так і сталося. Після його смерті вірменин покаявся і став православним ченцем.

14 червня, день пам’яті преподобного Агапіта Печерського, є нагадуванням нам про його святе життя та безмежну силу віри. Його приклад викликає у нас почуття безкорисливої служби та милосердя, а також прокидається віра у чудеса, які можуть статися за Божою благодаттю.

Нехай молитви преподобного Агапіта досягнуть Трону Божого і принесуть зцілення та духовне благополуччя всім хворим і страждальцям. Нехай його присутність захищає нас від лиха і допомагає нам на нашому духовному шляху. Великий угоднику Божий, святий преподобний Агапіте, моли Бога за нас!

Молитва до святого Агапіта:

О, преподобний Агапіте, чудотворче лікарю для наших душ і тіл,
Ти, що зцілив безліч хворих і приніс полегшення страждальцям,
Звертаємось до тебе з палкою молитвою і сподіванням.

О, святий Агапіте, ти, що був обраний Богом для служіння людям,
Просимо твоєї помочі в наших потребах і проблемах,
Будь нашим заступником перед Божим престолом і відвідай нас благодаттю.

Ми звертаємось до тебе зі сподіванням на зціленням тілесних хвороб,
Прошу, розчини наші болі і страждання, даруй нам здоров’я і силу,
Заклинаємо твою молитовну силу, щоби вона досягла наших найглибших потреб.

Також прохаємо тебе, святий Агапіте, допомогти нам у духовному житті,
Приведи наші душі до покаяння і відродження, наведи нас на шляхи праведності,
Хай твоя благодать огорне нас і надихне нас до служіння Богу і ближньому.

Святий Агапіте, молись за нас, моли за наші сім’ї і за усю людство,
Допоможи нам знайти утішення в труднощах і пройти через випробування,
Нехай твоя свята присутність буде з нами завжди і спонукає до добра.

Ми віримо, що твоя молитва досягає Трону Божого і що ти відстоюєш нас,
Дякуємо тобі, святий Агапіте, за твоє небесне заступництво і молитви,
Нехай Божа благодать і милість зростають в наших серцях через тебе.

Святий Агапіте, моли Бога за нас. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія