У Святій Софії Київській відбувся Помісний Собор Православної Церкви України, на якому було затверджено ряд важливих рішень для життя Церкви. Серед них – перехід на Новоюліанський календар з 1 вересня та підтримка незалежності Церкви від зовнішніх впливів. Президент України Володимир Зеленський та Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль привітали Собор та висловили свою підтримку.

Президент України Володимир Зеленський підкреслив: “Ворожі ракети й снаряди не зіб’ють нас з цього шляху, ми відбудуємо зруйновані храми, де лунатиме молитва за нашу Україну, за її народ, за її військо”.

Сьогодні у Святій Софії Київській відбувся Помісний Собор Православної Церкви України, який є вищою владною соборною інституцією, що представляє церковну повноту: мирян, чернецтво, духовенство та єпископат з усіх куточків України й діє в межах священних канонів, положень Статуту релігійної організації. Помісний Собор скликається регулярно кожні 5 років, він є першим від того часу, як ПЦУ отримала Томос про автокефалію у 2019 році.

Вітаючи Собор, Президент України Володимир Зеленський підкреслив: “Ворожі ракети й снаряди не зіб’ють нас з цього шляху, ми відбудуємо зруйновані храми, де лунатиме молитва за нашу Україну, за її народ, за її військо”.

“У надважкі часи суворих випробувань, які принесло Україні повномасштабне російське вторгнення, Церква завжди зі своїм народом, – нагадав у своєму привітанні Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. – На фронті й в тилу; з тими, хто потребує благословення на захист країни, хто очікує на духовну й психологічну підтримку, з тими, кого агресор позбавив домівки і хто шукає допомоги й розради”.

Помісний Собор заслухав доповідь Предстоятеля ПЦУ Блаженнійшого Митрополита Епіфанія, було розглянуто низку актуальних питань з життя Церкви та схвалено відповідні рішення.

Зокрема, затверджено Постанову Архієрейського Собору ПЦУ про календарне питання та остаточно схвалено перехід на Новоюліанський календар з 1 вересня цього року, зберігаючи за парафіями та монастирями, які цього бажають, право використовувати старий (юліанський) календар.

Засвідчено бажання і готовність Помісної Церкви вести діалог, мета якого – досягнення єдності українського Православ’я навколо Київського престолу на засадах Томосу про автокефалію. Також помісний Собор підтримав Предстоятеля ПЦУ в питанні незалежності Церкви від зовнішніх впливів на церковне життя і церковне управління.

Загалом у Помісному соборі взяв участь 161 делегат

Джерело: Державна служба України з етнополітики та свободи совіст