Українська Православна Церква (ПЦУ) висловила своє занепокоєння щодо вчення про “русскій мір”, яке сприяє етнофілетизму та поширенню російської імперської ідеології. В листі до Вселенського Патріарха Варфоломія, УПЦ (ПЦУ) закликала осудити це вчення та вжити заходів стосовно патріарха РПЦ Кирила за його підтримку російської агресії проти України. Звернення стало кроком вперед у зусиллях української церковної спільноти надати голос у важливих релігійно-політичних питаннях.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Звернення Української Православної Церкви (ПЦУ) до Вселенського Патріарха стосовно важливих питань України

Помісний Собор ПЦУ закликає Вселенського Патріарха засудити “русскій мір” та позбавити престолу патріарха РПЦ Кирила за підтримку російської агресії проти України

Українська Православна Церква Київського Патріархату (ПЦУ) надіслала лист до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням засудити вчення про “русскій мір” та вжити заходів щодо позбавлення престолу патріарха Російської Православної Церкви (РПЦ) Кирила Гундяєва за поширення цього контроверсійного вчення та за його підтримку російської агресії проти України.

Це не перший раз, коли Українська Православна Церква (ПЦУ) звертається зі схожим закликом до Варфоломія, голови Вселенського Патріархату, щоб залучити його увагу до важливої проблеми, яка знаходиться на перетині релігійно-політичних дискусій.

В листі, який був надісланий Вселенському Патріархові, Помісний Собор автокефальної УПЦ (ПЦУ) висловив занепокоєння щодо вчення про “русскій мір”, яке сприяє етнофілетизму та поширенню російської імперської ідеології. За словами українських ієрархів, це вчення стає перешкодою на шляху державотворення та національної самосвідомості України.

Крім того, лист закликає Вселенського Патріарха вжити рішучих заходів стосовно Кирила, глави РПЦ, за його активну підтримку російської агресії проти України та виправдання злочинів, скоєних в рамках цього конфлікту. Українські духовні лідери переконані, що патріарх Кирило, висловлюючи свої позиції, стимулює дії, які протистоять вирішенню конфлікту та приводять до більшої напруги в регіоні.

Автокефальна УПЦ (ПЦУ) акцентує, що мирне співіснування та збереження добробуту українського народу залежать від позиції керівництва Вселенського Патріархату у відношенні вчення про “русскій мір” та сприяння миру на Україні.

Звернення ПЦУ до Вселенського Патріарха Варфоломія стало ще одним кроком вперед у зусиллях української церковної спільноти надати голос у важливих питаннях, пов’язаних зі зв’язками з РПЦ та здійсненням єднання православних церков.

Цей лист відкриває дискусію щодо ролі церковних інституцій у політичному контексті та ставить під сумнів активну позицію деяких духовних лідерів щодо конфлікту на сході України.

Наразі питання щодо відповіді Вселенського Патріарха Варфоломія залишаються відкритими, проте звернення автокефальної УПЦ (ПЦУ) свідчить про значущість релігійних рішень у сучасному геополітичному контексті та їхній вплив на збереження національної ідентичності та миру в Україні.

‼️‼️‼️ Не пропустіть анонси! Приєднуйтесь до нашого телеграм-каналу – https://t.me/uoc_ocu ‼️‼️‼️