Дізнайтесь про видатного Митрополита Рафаїла (Заборовського) – ревного пастора, щедрого благодійника та ініціатора духовної освіти. Його впливність на Софійський собор та Михайлівський Золотоверхий монастир залишається помітною й донині.

Проповідник та Благодійник, Засновник Києво-Могило-Заборовської академії

27 липня, перед початком роботи Помісного Собору відбувся акт прославлення Митрополита Київського святителя Рафаїла (Заборовського), який був канонізований рішенням Священного Синоду в березні 2023 р.Б.

Митрополит Рафаїл (Заборовський) був видатним духовним діячем, який плідно проповідував та прикладом власного життя піклувався про своє стадо. Його особливою турботою була духовна освіта, і завдяки його щедрим пожертвам, його прізвище було включено до назви Києво-Могило-Заборовської академії. Митрополит також здійснював реставраційні роботи в Софійському соборі та підтримував Михайлівський Золотоверхий монастир.

Сучасники схарактеризували святителя Рафаїла як милосердного, лагідного, розумного та повагомільного пастора, який завжди був готовий допомогти та прощати. Він привертав увагу своїм благородством душі та природнім шармом. Завдяки його прекрасним мовним здібностям, проповіді святителя Рафаїла вражали благоговінням і вдихали духовне навернення.