Миргородська громада прийняла рішення позбавити церкви Московського патріархату права користування земельними ділянками на своїй території. Це перше таке рішення в Полтавській області, яке стало важливим кроком у захисті інтересів громади та принципу розподілу земельних ресурсів. Новина сприяє зміцненню громадського потенціалу та розвитку принципів громадянського суспільства.

Рішення Миргородської міської ради стало прецедентом у Полтавській області

Громада Миргородщини стала першою у Полтавській області, яка позбавила церкви московського патріархату права користування земельними ділянками на своїй території. Рішення про це було ухвалено Миргородською міською радою на сесії 24 травня. Ця новина стала доброю звісткою для місцевих жителів та військових, які звернулися з вимогою позбавити церков УПЦ МП права користуватися землею на території громади.

Згідно з рішенням, деякі земельні ділянки, призначені для будівництва та обслуговування будівель громадських та релігійних організацій, будуть передані до запасу Миргородської громади. Серед цих ділянок знаходяться Успенський собор та Іоанно-Богословський храм у Миргороді, Покровська церква в Мальцях та церква Архистратига Михаїла в Кибинцях.

Це не перший випадок, коли громади в Україні висловлюють свою незгоду з користуванням земельними ділянками церквами московського патріархату. Раніше у місті Кременчук також виникала подібна ситуація, проте розгляд питання не продовжувався після початкових обговорень та збору підписів громадян.

Рішення Миргородської міської ради є важливим кроком у захисті інтересів громади та утвердженні принципу розподілу земельних ресурсів на місцевому рівні. Воно свідчить про активну громадську позицію та бажання громади забезпечити справедливий доступ до землі для різних організацій без пріоритету за релігійною афіліацією.

Прийняте рішення також сприяє зміцненню принципів громадянського суспільства, демократії та правової держави, де рішення приймаються на основі інтересів громади та дотримання законів. Воно створює прецедент для інших громад у регіоні та в Україні загалом, щоб виявити свою активну громадянську позицію та здійснити необхідні зміни для покращення життя місцевих жителів.

Рішення Миргородської міської ради є важливим кроком у забезпеченні справедливості та рівноправності перед законом для всіх громадян незалежно від їх релігійних переконань. Такі дії сприяють зміцненню довіри та гармонії в суспільстві та сприяють створенню умов для розвитку громадського потенціалу та побудови сильної та єдиної України.