День преподобного Євфимія Іверського, святогорця з Святої Гори Афон, вшановується 26 травня. Він був видатним богословом, перекладачем Священного Писання та визначним керівником монастирів. Народившись в Грузії, він прибув до Іверської обителі та пізніше став настоятелем Лаври святого Афанасія. Його благочестиве життя та посвячення розповсюдженню віри залишаються натхненням для всіх шукачів духовності

Внесок святого Євфимія у церковне життя та духовність

26 травня – день преподобного Євфимія Іверського святогорця.

Святого Євфимія, подвижника Святої Гори Афон, відзначають у цей день, згадуючи його внесок у церковне життя та богослужіння. Євфимій відомий як видатний богослов, перекладач Священного Писання на грузинську мову та талановитий керівник монастирів.

Святий Євфимій народився в Грузії і отримав освіту у Константинополі, але його духовний шлях пов’язаний зі Святою Горою Афон. Він прибув до Іверської обителі, заснованої його родичем, преподобним Іоанном. Тут він займався перекладом Святого Письма та богослужбових книг з грецької на грузинську мову. Після смерті ігумена він був обраний настоятелем монастиря Іверон і протягом дванадцяти років керував братією. Своїм благочестивим життям та подвигами він здобув велику славу серед віруючих.

Згодом преподобний Євфимій став настоятелем Лаври святого Афанасія на прохання братії. Він внес значний вклад у розвиток Афонських обителей та займався їх організацією та улаштуванням. Навіть після відмови від настоятельства з метою продовжувати переклад священних книг, преподобний Євфимій продовжував бути піклувальником Іверської обителі та Лаври святого Афанасія.

У 1028 році, на 65-му році свого життя, преподобний Євфимій помер у Константинополі, де перебував у справах монастиря. Після його смерті, Бог прославив святого чудотвореннями, свідченнями про його святість та молитвену підтримку віруючих.

День святого Євфимія Іверського є нагадуванням про великий внесок цього святого у розвиток богослужіння та духовне життя. Він залишив по собі спадщину своєї віри, покликаної до служіння Богові та спасінню людей. Його приклад духовного росту та самовідданості залишається натхненням для всіх, хто прагне пройти свій духовний шлях.

Молитва до святого Євфимія:

Святий Євфимій, ми звертаємося до тебе зі скромним серцем і проханням. Ти, який був благословенний Божою мудрістю, богословськими дарованнями та керівництвом монастирського життя, допоможи нам у наших потребах.

Святий Євфимію, моли Господа, щоб він освітив наші думки і направив наші кроки на шляху до спасіння. Допоможи нам зрозуміти Святе Писання, натхненність якого ти передавав у своїх перекладах. Відкрий перед нами таємниці божественної мудрості і даруй нам внутрішнє освітлення для нашого духовного зростання.

Святий Євфимію, допоможи нам зрозуміти значення відданості, терпіння та самовідданості. Відкрий перед нами мудрість і доброту, щоб ми могли служити Богу та людям зі смиренними серцями.

Святий Євфимію, заступайся перед Богом за наші душі і прохання. Моли, щоб ми були сповнені любові до Бога та ближнього, щоб наші життя були прикладом святості та духовного росту. Благослови нас своїм потужним заступництвом і прийми наші молитви, які ми з вірою складаємо щиро перед тобою.

Святий Євфимію Іверський, моли Бога за нас. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія