Митрополит Олександр Драбинко заявив, що Українська Православна Церква (УПЦ) у єдності з Московським Патріархатом повністю залежить від Російської Православної Церкви та патріарха Кіріла. Він наголосив на відсутності незалежності УПЦ і розкрив деталі спроби заборони священників єпархіальним архієреєм УПЦ, яка була скасована Москвою. Митрополит висловив здивування цим рішенням та заявив про поведінку патріарха Кіріла як абсолютного господаря в українських єпархіях. Заява митрополита викликає питання щодо незалежності та автономії УПЦ і потребує подальшого обговорення для забезпечення самовизначення української православної церковної громади.

Митрополит розкриває деталі спроби заборони священників та відсутність незалежності УПЦ (МП)

Митрополит Олександр Драбинко виступив із заявою, що Українська Православна Церква (в єдності з Московським Патріархатом) повністю залежить від Російської Православної Церкви та патріарха Кіріла. Він наголосив, що спроба заборонити кількох священників єпархіальним архієреєм УПЦ (МП) Єфремом була анульована Москвою, що свідчить про відсутність незалежності УПЦ (МП).

Митрополит Олександр висловив здивування тим, що священників, які звернулися, було заборонено виконувати священні обов’язки владикою Єфремом. Проте, Москва заявила, що ця заборона є нікчемною. Відзначається, що Синод УПЦ (МП) прийняв рішення про заборону цих священників, але не висловився про саму анексію Бердянської єпархії патріархом Кирилом. З цього митрополит Олександр робить висновок про відсутність незалежності УПЦ (МП) і вважає, що структура є сукупністю єпархій Російської Православної Церкви на території України, де патріарх Кирило Гундяєв діє як своєю власністю.

Митрополит Олександр Драбинко стверджує, що патріарх Кіріл поводиться як абсолютний господар в українських єпархіях і приймає рішення на власний розсуд, тоді як УПЦ (МП) залишається мовчазною на цей рахунок. Він вказує, що взаємовідносин між Києвом і Москвою не регламентуються, а патріарх Кирил поводиться як повноправний володар.

Заява митрополита Олександра Драбинка викликає серйозні питання щодо незалежності та автономії УПЦ (МП). Його слова свідчать про вплив РПЦ на прийняття рішень в УПЦ (МП) та обмеженість влади українських ієрархів. Ситуація в українському православ’ї вимагає подальшого розгляду та обговорення з метою забезпечення незалежності та самовизначення української православної церковної громади.