Голова Громадської Організації “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” Наталія Шевчук висловлює занепокоєння щодо об’єктивності висвітлення подій, пов’язаних із релігійною сферою в Тернопільській області, та закликає до міжконфесійного діалогу та толерантного підходу у питаннях користування Почаївською Лаврою. Вона висловлює обурення стосовно впливу державної влади на релігійні питання та закликає до спільних зусиль для подолання історичних розбіжностей.
Голова Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія закликає до об’єктивності та міжконфесійного діалогу щодо питання прав на Почаївську Лавру
У сучасному світі інформація має величезне значення, а об’єктивність та рівність при її висвітленні є важливими складовими для будь-якого суспільства. Голова Громадської Організації “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” Наталія Шевчук висловлює своє занепокоєння щодо останньої інформаційної події, яка викликала у неї питання щодо об’єктивності та рівності висвітлення.
Сьогодні вранці Наталія Шевчук звернула увагу на новину, опубліковану на офіційній сторінці Фейсбук “Тернопільської обласної державної адміністрації”. Ця новина стосувалася Міжнародної наукової конференції УГКЦ, яка відбулася у Марійському духовному центрі Зарваниця та була приурочена до 250-ї річниці з дня коронації ікони Почаївської Богородиці. Тут об’єднались 35 науковців з України та Польщі, які протягом півроку працювали над науковими статтями та документами, пов’язаними з історією Почаївського монастиря.

Голова Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія висловлює повагу до цієї події та розуміння важливості її проведення для релігійного та культурного співтовариства. Однак, важливою є рівність та об’єктивність при висвітленні подій, особливо тих, які стосуються релігійної сфери та історії України.
Голова Наталія Шевчук звертає увагу на відсутність будь-якої згадки про Всеукраїнську наукову конференцію, яка відбулася напередодні у Кременці 28 вересня 2023 року. Цей захід був приурочений до 90-річчя української маніфестації 1933 року і об’єднав видатних науковців та представників духовенства. До проведення конференції готувалася ціла низка українських інституцій, і це була важлива подія для наукового світу та автокефальної Української Православної Церкви (ПЦУ).
Об’єктивність та рівність в інформаційному просторі мають величезне значення, особливо у сучасному світі, коли доступ до інформації став настільки легким. Голова Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія закликає до збереження об’єктивності та рівності в обговоренні подій, які стосуються релігійної сфери та історії України.
Спільні наукові конференції та обговорення спільних питань можуть сприяти підвищенню взаєморозуміння та миру серед народу, особливо у часи важких випробувань. Важливо завжди пам’ятати, що спільний шлях до подолання історичних розбіжностей базується на духовній єдності та любові до нашої країни.
Закликаємо до підтримки об’єктивного та толерантного підходу до висвітлення релігійних подій та до діалогу між різними конфесіями і спільнотами. Тільки разом ми зможемо побудувати єдину і процвітаючу Україну.
До вашої уваги коментар голови Громадської Організації “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” Наталії Шевчук:
“Сьогодні я була дуже здивована, прочитавши ранкову новину на офіційній сторінці ФБ “Тернопільської обласної державної адміністрації” про Міжнародну наукову конференцію УГКЦ, яка відбулася у Марійському духовному центрі Зарваниця. Цей захід був присвячений 250-й річниці з дня коронації ікони Почаївської Богородиці та об’єднав 35 науковців з України та Польщі, які працювали над науковими статтями та документами, пов’язаними з історією Почаївського монастиря.
Це безперечно важлива подія для релігійного та культурного співтовариства, і я з повагою відношусь до діяльності УГКЦ в Україні. Однак вельми важливою є рівність та об’єктивність при висвітленні подій, особливо на державних ресурсах.
З прискіпливістю я зауважила, що в цій новині ані раніше на цій сторінці не було жодної згадки про Всеукраїнську наукову конференцію, яка відбулася напередодні у Кременці 28 вересня 2023 року і була приурочена до 90-річчя української маніфестації 1933 року. До цієї події також готувалася ціла низка українських інституцій, і на конференції взяли участь видатні науковці та представники духовенства.
Звісно, кожен захід має право на свою власну інформаційну підтримку, але я вважаю, що нам усім важливо пам’ятати про об’єктивність та рівність в обговоренні подій, які стосуються релігійної сфери та історії України. Важливо зберігати толерантний підхід та покладатися на діалог і взаємоповагу серед різних конфесій та спільнот.

Спільна наукова конференція та обговорення спільних питань можуть сприяти підвищенню взаєморозуміння та миру серед нашого народу, особливо у часи важких випробувань. Нехай ми завжди пам’ятаємо, що спільний шлях до подолання історичних розбіжностей базується на духовній єдності та любові до нашої країни.
Тож, чи можна зробити висновок, що державна місцева влада є упередженою до Помісної Православної Церкви загалом, чи особиста неприязнь голови Тернопільської ОДА Володимира Любомировича до митрополита Нестора керуючого Тернопільською єпархією УПЦ (ПЦУ) таким чином публічно продемонстрована на інформаційних ресурсах Тернопільської обласної державної влади і є вже остаточним та офіційним оголошенням позиції державних посадовців Тернопільщини щодо питання – “Кому повинна і буде належати Почаївська Лавра?!”.
Я проста вірянка та навіть мені зрозуміло, що намагаються “прокрутити” на Тернопільщині представники УГКЦ з допомогою влади! Дійові особи нові, а методи старі! Коронувати православну святиню і назвати її своєю це дуже винахідливо! За такою логікою, якщо б рашисти 24 лютого зайшли до Києва і в Софії Київській чи Святій Києво-Печерській Лаврі підняли триколор та всі українські ікони наших святих коронували вчепивши орла з розколотою головою навпіл то цей злочин став історично ісконно рускою православною святинею?
Прикро, що замість того щоб спільно докладати усіх зусиль та звільнити Україну від окупації, заборонити на державному рівні діяльність ворожої для нашої країни релігійної структури УПЦ в канонічному єднанні з Московським Патріархатом, об’єднатися і провести не кожен сам собі, а спільну міжконфесійну наукову конференцію з питання використання та збереження Почаївської Лаври, піднести молитву, знайти між собою комунікацію та порозуміння на засадах християнського вчення та братерської любові, продемонструвати людям-вірянам сучасний толерантний шлях до подолання історичних розбіжностей – духовенство займається розпалюванням міжрелігійної ворожнечі на заході України у часі війни ще й за допомогою державних посадовців! Що ж пам’ятайте – викликаючи дощ – готуйтеся ходити по-калюжам!” – сказала Наталія Михайлівна.
Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія
Соц.медіа