Давністю свого віку та таємничою історією вражає Михайлівський Золотоверхий монастир і собор, які цього року святкують 910-й річницю свого існування на Дніпрових кручах Києва. Дізнайтеся про величну добу Києва в середньовіччі, загадкову історію зведення собору та його роль у культурній спадщині міста.

Михайлівський Золотоверхий монастир Києва: 910 років історії на Дніпрових кручах

Давністю свого віку та таємничою історією вражає Михайлівський Золотоверхий монастир і собор, які цього року святкують 910-й річницю свого існування на Дніпрових кручах Києва.

Ця свята земля стала свідком величної доби та періоду розквіту міста Києва в середньовіччі. Відокремлена від “міста Володимира”, Михайлівська гора стала місцем будівництва монастирів, які засновували князі Ізяславичі. Перший серед них – Димитріївський монастир, фундаменти якого донині досліджують археологи, розташовані на території Михайлівського Золотоверхого монастиря. З XIV століття і до початку ХХ століття весь район займав саме Михайлівський монастир, місце, де життя не припинялося ні на хвилину.

Історія зведення Михайлівського собору залишається загадковою та невідомою, як і в більшості стародавніх храмів. Є припущення, що його засновником був грек Михайло, який, разом із князем Володимиром, хрестив Київську Русь. Цю інформацію можна знайти в працях І. Гізеля, який у “Синопсисі Київському” датує створення монастиря 989 роком, вказуючи: “Переказують, що перший при Володимирі митрополит Михаїл, який посадив іноків на горі, в своє ім’я і церкву св. Архистратига Михаїла збудував”. Ця перша дерев’яна церква вважається початком заснування Михайлівської обителі.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Сьогодні Михайлівський Золотоверхий монастир і собор – це не лише історичний пам’ятник минулого, але і свідчення вічного духу Києва та його культурної спадщини. Цей особливий собор зберіг у собі найкращі традиції архітектури та релігійного духу, які продовжують вражати та вдихати життя в це чудове місто. Нехай Михайлівський Золотоверхий монастир і собор продовжують свою славну історію та приносять світло та благополуччя Києву ще на багато століть вперед.

На кручах Дніпра величава святиня вкраїнська,
Михайлівський собор, що віками стоїть.
Золотоверхий сонцем осяяний,
Духовний скарб Києва, славетний собор Михайла!