3 жовтня відзначається День пам’яті святого Діонісія Печерського, пресвітера та великого аскета, чия віра та молитви надихають нас до духовного зростання та служіння ближньому. Дізнайтеся більше про життя та діяльність цього видатного святого.

Життя і духовна спадщина преподобного Діонісія – символ відродження православ’я

3 жовтня – день пам’яті святого Діонісія Печерського: історія та духовна спадщина преподобного

У світлому календарі православної церкви 3 жовтня займає особливе місце, адже цей день відзначається як день пам’яті святого Діонісія Печерського. Його життя та діяльність залишили глибокий слід в історії українського православ’я, і цей святитель став одним із символів духовного відродження.

Святий Діонісій, який мав сан пресвітера, перебуваючи в Печерському монастирі, відзначився неабиякою побожністю та відданістю служінню Господу. Важливою подією в його житті було таємниче звернення святих мощей. У 1463 році, під час пасхальної утрені, Діонісій відправляв кадіння мощей святих угодників в Антонієвих печерах. Його слова: “Святі отці і браття! Христос воскрес!”, були як грімом серед ночі, і відповідь від святих мощей пролунала: “Воістину воскрес!” Цей надприродний момент залишив незабутнє враження на Діонісії, і він віддав своє життя молитві та самозреченню.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Чудо з преподобним Діонісієм засвідчено в 8-й пісні загального канону Києво-Печерським святим. Його постать стала символом віри та послуху перед Богом, а його молитви продовжують впливати на душі вірних до сьогоднішнього дня.

Преподобний Діонісій Печерський похований в Дальніх печерах, а його життя є прикладом відданості та віри перед Господом. Сьогодні ми вшановуємо пам’ять цього святого і сподіваємося, що його приклад надихне нас до духовного зростання і служіння на благо нашої країни та людей.

Отче наш, Святий Діонісію Печерський,

Молимо тебе, святого чудотворця та покаянного аскета, допоможи нам у наших духовних зусиллях. Спрямуй наші серця до істинного покаяння та поклоніння перед Господом. Дай нам мудрість і силу відмовитися від гріховних спокус і подолати негідні думки і почуття.

Святий Діонісію, молимо тебе також за наші родини і нашу Батьківщину. Хай твоя благодать засяє на нашій землі, приносячи мир, єдність і благополуччя.

Проведи наші душі до вічного спасіння, навчи нас бути послушними волі Божої та вірними Його заповітам. Молися за нас перед Престолом Всевишнього, щоб ми, також, заслужили вічне життя у Царстві Небесному.

Святий Діонісію, молитвами твоїми прийми наші смиренні прохання і допоможи нам стати кращими християнами в земному житті. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія