Великомученик Феодор Тирон – могутній заступник у часи війни. Молитва до нього спрямована на захист від небезпек та прославлення справедливого миру, освітлення темряви душ та дарування сили та віри в складних обставинах сьогодення.

Святий великомученику Феодоре Тироне, заступнику в російсько-українській війні

Вшановуючи святих за новоюліанським календарем, Православна Церква сьогодні віддає шану святому великомученику Феодору Тирону (бл. 306), преподобному Феодору, мовчальнику Києво-Печерському, в Дальніх печерах (XIII ст.), а також праведній Маріамні, сестрі апостола Філіпа (I ст.). Також цей день відзначає знайдення мощів мученика Міни Каліклада (867–889).

17 лютого – день святого великомученика Феодора Тирона.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Святий мученик Феодор Тирон був воїном в м. Алас Понтійської області під начальством якогось Врінка. Його примушували принести жертву ідолам. Святий Феодор твердо, привселюдно визнав свою віру в Христа Спасителя. Начальник дав йому кілька днів на роздуми, під час яких святий Феодор посилено молився. Його звинуватили в підпалі язичницького храму і кинули до в’язниці на голодну смерть. Там йому з’явився Господь Ісус Христос, утішив і підкріпив його. Приведений знову до правителя, святий Феодор ще раз сміливо і безбоязно сповідав свою віру, за що був відданий новим катуванням і засуджений на спалення. Мученик Феодор без трепету зійшов на вогнище і з молитвою і славослів’ям віддав свою святу душу Богові.

Це сталося близько 306 року при римському імператорі Галереї (305-311). Неушкоджене вогнем тіло святого Феодора було поховано в місті Євхаїтах, недалеко від Амасії. Згодом мощі його були перенесені до Царгорода, в храм, освячений в ім’я його. Глава ж його знаходиться в Італії, в місті Гаєті.

Через 50 років після мученицької кончини святого Феодора, імператор Юліан Відступник (361-363), бажаючи поглумитися над християнами, наказав градоначальнику Константинополя окропляти в першу седмицю Великого посту всю їжу на базарі ідоложертовною кров’ю. Святий Феодор, з’явившись уві сні архієпископу Євдоксію, повелів йому оголосити всім християнам, щоб ніхто не купував нічого на базарі, а їли варену пшеницю з медом – коливо (кутю або сочиво).

На згадку цієї події Православна Церква щорічно здійснює святкування пам’яті святого великомученика Феодора Тирона в суботу першого тижня Великого посту.

Молитва до Святого Феодора Тирона у часі війни за справедливий мир

Отче святий великомученику Феодоре Тироне, великий заступнику перед Престолом Божим! Прийми нашу молитву і зверни свій благословенний погляд на наші немічні серця. Наповни нас силою та вірою, які тобі були властиві під час твого святого подвигу.

Молимося тобі, о великий заступнику, захищай нас від всіляких небезпек і зловісних сил. Вгамуй бурю наших сумнівів, освітли темряву наших душ і направляй нас шляхом праведності та любові.

Сповни нас мужністю і терпінням у життєвих випробуваннях, даруй нам мудрість у виборі праведного шляху. Будь нашим заступником у війні зі злом, і нехай твоя свята молитва сприяє нашому духовному зростанню.

О, святий великомученику Феодоре Тироне, прийми нас під свій захисний покров в цей час російсько-української війни звертаємось до Тебе з молитвою за мир та захист. Просимо Тебе, умилосердися над тими, хто переживає страх та страждання.

Благослови наших захисників і воїнів, надай їм силу та мужність в цей важкий час протистояння. Нехай Твоя рука Великомучениче Феодоре Тироне захищає невинних і принесе заспокоєння тим, хто потерпає від війни.

Святий мучениче Феодоре Тироне, надішли справедливий мир і примирення в серця людей. Нехай Твоя благодать призведе до завершення бойових дій і принесе світло надії у темряві війни. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія