У період візиту до Естонії, що тривав з 12 по 20 вересня, Вселенський патріарх Варфоломій провів ряд заходів та звернувся до українських вірних, побажавши перемог у боротьбі за свободу.

Патріарх Варфоломій привітав українців у рамках візиту до Естонії, присвяченого 100-річчю отримання Томосу

У рамках візиту до Естонії, який відбувся з 12 по 20 вересня, Вселенський патріарх Варфоломій провів ряд подій та зустрічей, присвячених 100-річчю отримання Томосу Естонською Апостольською Православною Церквою.

Візит Патріарха Варфоломія був здійснений на запрошення президента Естонії Алара Каріса. Під час перших днів відвідин патріарх перебував у Таллінні, де провів зустрічі з високопосадовцями Естонії, у тому числі Президентом Карісом та прем’єр-міністром Каю Каллас.

Особливою подією була ранкова служба та божественна літургія, які відбулися 14 вересня в Преображенському соборі в Таллінні. Цей храм став домівкою української православної громади, яку очолює о. Іван (Христенко). Патріарх Варфоломій в своїй промові висловив підтримку та побажав українському народові перемоги у боротьбі за свободу. Під час церковної служби присутнім був також посол України в Естонії Максим Кононенко.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Під час пастирського візиту Патріарх Варфоломій разом із предстоятелем Естонської Апостольської Православної Церкви митрополитом Стефаносом (Хараламбідісом) відвідав різні регіони Естонії, включаючи міста Тарту, Вярска, Валга, Пярну, Пускі та Куріста на острові Гіюмаа, а також Арукюла. У кожному місці зупинки відбувалися богослужіння та зустрічі з представниками місцевих самоврядувань і віруючими, в тому числі з українцями-діаспорянами та біженцями.

Патріарх також взяв участь у ряді інших подій, включаючи лекцію на тему “Екологічна свідомість та роль освіти” в Тартуському університеті та участь у благодійному концерті Пярнуського міського оркестру. За його участю також були відкриті нові церкви – Різдва Хрістового в Пускі та Святої Трійці в Арукюла.

Під час свого візиту Патріарх Варфоломій зустрівся з головою Ради естонських церков, архієпископом Естонської євангелічно-лютеранської церкви Урмасом Війлмаа, представниками інших церков-членів Ради. Візит завершився екуменічним богослужінням в Талліннському єпископальному соборі.

Цей візит Патріарха Варфоломія був присвячений сторіччю Естонської Апостольської Православної Церкви та став важливою подією для всього православного світу. Нагадаємо, що 7 липня 1923 року Вселенський Патріарх Мелетій IV разом із Священним Синодом видав Томос про автономію Естонської Апостольської Православної Церкви, що визначило її самостійність та важливість в історії православ’я.

Варфоломій продовжує активно сприяти зміцненню інтернаціональних відносин та духовному розвитку православного світу, а його візити в різні країни стають важливими подіями для громад вірних та всіх шанувальників православ’я.

Джерело: УКРІНФОРМ