Кременецький медичний фаховий коледж імені Арсена Річинського святкує урочисте ‘Свято білого халата’, яке є символічним актом посвяти студентів у медичну спільноту. Подія присвячена пам’яті святого Арсенія Річинського, якого вважають покровителем медичних працівників. Ця традиція відзначається з гордістю та надає майбутнім лікарям надію і підтримку у їхньому благородному покликанні.

Вшанування святого Арсенія Річинського та покликання служити медицині, а значить людям

Свято білого халата в Кременецькому медичному фаховому коледжі імені Арсена Річинського: Урочиста Посвята Студентів

У Кременецькому медичному фаховому коледжі імені Арсена Річинського відзначається особлива подія, яка несе у собі багатий історичний спадок і символіку – “Свято білого халата”. Ця урочиста подія є не тільки традицією, але й важливим моментом в житті студентів, коли вони вперше одягають білий халат, стаючи частиною великої сім’ї медичних фахівців.

Свято, яке цьогоріч відбулося в Центрі культури та дозвілля Кременецької міської ради, стало справжнім об’єднуючим моментом для студентів, викладачів та гостей. Ця подія, присвячена пам’яті святого Арсенія Річинського, чиє ім’я носить цей навчальний заклад вказує на особливий шлях, яким підуть студенти, що вирішили присвятити своє життя служінню людям.

Святий Арсеній Річинський, відомий своєю благочестивістю та доброчесністю, став символом для майбутніх медичних працівників. Його духовність і готовність допомагати іншим, особливо в часи біди та хвороб, надихають студентів вивчати медицину та покликані служити людям.

Відео з події тут

У цьому святі взяли участь видатні гості, серед яких були начальник районної військової адміністрації Віталій Кудлак, перший заступник голови обласної ради Володимир Болєщук, Кременецький міський голова Андрій Смаглюк та депутати обласної ради Денис Милий і Володимир Мисик.

Ця подія є не лише урочистим обрядом посвяти в медичну спільноту, але і нагадуванням про важливість та відповідальність професії медика. Студенти, які вперше надягають білий халат, отримують надію і підтримку, необхідну для подальших зусиль у вивченні медицини.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Свято білого халата в Кременецькому медичному фаховому коледжі імені святого Арсена Річинського є не лише символічним актом, але і запорукою високої медичної дбайливості та готовності служити іншим. Ця подія відзначається з гордістю та сприяє розвитку майбутніх медичних фахівців, які беззаперечно пройдуть свою дорогу в цій благородній професії.

Молитва до святого сповідника і цілителя Арсенія Річинського:

Преславний лікарю і предивний цілителю Арсенію, скорий в недугах заступнику, споглянь милостиво на нас, багатьма хворобами уражених, що перед святою і чудодійною іконою твоєю, в скорботі печально голосимо, жадаючи полегшення і помочі в тяжких стражданнях виснажливих.

Святий Арсене-Богоносцю, – ти чистою душею своєю на небі,посеред небожителей, постійно благаєш Владику і Господа простити і помилувати нас, численними брудними гріхами спокушених, котрі і є причиною мук душі і тіла нашого.

На землі ж дарованим тобі Богом благодатний дар хворих лікувати, від тяжких смертоносних ран зціляти, зневіреним в одуженні – надію повертати на втіху болящим щедро являєш.

Тому до тебе, благодатного лікаря, з глибокою вірою припадаємо, очікуючи швидкої духовної розради і зцілення.

Сповіднику Христовий, вчителю і ревнителю святої Церкви Православної, свої теплі молитви до Владики неба і землі вознеси і вимоли утвердити в Ній віру правдиву і спасительну, благодаттю життєдайною огорнути, священників піклуватись спасінням людей та ревно сповнювати пастирські обов’язки зобов’язати.

Україну нашу від злих людей і влади їхньої оберігати. Сім’ям щастя і добробут послати, вагітним благополучно родити, ув’язненим полегшення та визволення дарувати.

Ангеле земний, похвало і духовна окраса краю нашого, вислухай нас нерадивих, що молимось тобі і припадаємо під захист твій і просимо звернутись до Всещедрого Бога і випрохати народу нашому в благочесті і правді богоугодно пройти земний шлях цього тимчасового життя,і в нагороду незчисленних небесних благ удостоїтись, які не в змозі зір людський осягнути,і мова людська описати, щоб завжди і повсюди словом і ділом, вдячно славити Всесвяте ім’я Отця і Сина і Святого Духа.

АМІНЬ