24 червня ми вшановуємо пам’ять святих апостолів Варфоломія і Варнави, двох видатних посланців Христового слова. Їхнє життя і служіння стали прикладом відданості Богу і проповіді Євангелія. Варфоломій проповідував в Індії і Великій Вірменії, змагаючи багато людей до Христа. Його мученицька смерть свідчить про беззавітну відданість. Варнава, співучень і друг апостола Павла, теж мав вагому роль у поширенні християнства. Їхні приклади надихають нас у нашому вірові та служінні, а їхня пам’ять зберігається через молитву і благословення.

Життєвий шлях і служіння двох святих апостолів

24 червня ми вшановуємо пам’ять святих апостолів Варфоломія і Варнави, які своїм життям і посланням стали прикладом відданості Христові. Вони відіграли важливу роль у поширенні Євангелія і служінні Богу.

Святий апостол Варфоломій, народився у Кані Галілейській і був одним з дванадцяти апостолів Христа. Він разом з апостолом Филипом отримав велике покликання проповідувати Євангеліє в Сирії і Малій Азії. Він мандрував по різних містах, проповідуючи Боже Слово і приніс віру багатьом язичникам. Особливо відоме його служіння в Індії, де він переклав Євангеліє від Матвія на місцеву мову і зміг навернути до Христа багато людей. Велика Вірменія також отримала благословення через його служіння, де він зцілив одержиму демонами дочку царя Полімія. Апостол Варфоломій завжди відмовлявся від матеріальних дарунків, акцентувавши увагу на спасінні душ людських.

Життя святого апостола Варфоломія завершилося мученицькою смертю. В місті Альбані він був розп’ятий головою донизу, проте не зменшував своєї віри і не перестав проповідувати Христа. Потім його замучили і відсікли голову. Його святі мощі були збережені в Месопотамії, а потім були перенесені в інші місця, зокрема до Неаполітанського міста Беневент та Риму.

Щодо святого апостола Варнави, він також належить до числа 70-ти апостолів Христових. Варнава, що з дитинства носив ім’я Йосія, був вихований в Єрусалимі разом із Савлом (пізніше відомим як апостол Павло). Вони були надзвичайно обдарованими і ревними до знань. Їх дружба продовжилася й після закінчення навчання, і Варнава багато років намагався переконати Савла прийняти віру в Христа. Пізніше, коли Савл був чудово навернутий Господньою благодаттю, Варнава привів його до інших апостолів, представивши як посланця Євангелія.

Обидва святі апостоли – Варфоломій і Варнава – виявили беззавітну відданість Богу та невтомну місіонерську працю. Їх приклад надихав інших християн на поширення Євангелія та служіння спасінню душ. Їх життя і мученицька смерть свідчать про велику любов до Христа і готовність пожертвувати все для Його Царства.

24 червня ми вшановуємо пам’ять святих апостолів Варфоломія і Варнави, дякуючи їм за їхню відданість і приклад, який вони залишили для нас. Нехай їхні молитви і благословення нас супроводжують у нашому духовному шляху, надаючи надію, мир і єдність у нашій спільноті.

Молитва до святих апостолів Варнави і Варфоломія:

О, всеславні святі апостоли Варнаво та Варфоломію, які стали посланцями Христового благовістя, прийміть нашу молитву та віддане благання. Ви, що з великою вірою й пристрастю поширювали Євангеліє Ісуса Христа серед народів, моліться за нас, недостойних, і просіть у Бога наше спасіння в справедливій перемозі України та звільнення української землі від загарбника.

Великодушні апостоли, допоможіть нам у нашому прагненні до пізнання Божого слова, щоб ми могли поширювати його світлу істину в нашому світі. Даруйте нам мудрість та силу, щоб ми могли сміливо свідчити про Христа й привести інших до віри.

Святі Варнаво і Варфоломію, ви, хто не шкодував своїх зусиль, віддавши свої життя за Божу справу, моліться за нас, щоб ми могли мати таку саму готовність пожертвувати все для Христа. Допоможіть нам здолати сумніви, страхи та перешкоди, які стоять на нашому шляху, щоб ми могли служити Богу з великим покликанням і вірою.

О, святі апостоли, прийміть нашу молитву і даруйте нам своє могутнє заступництво. Нехай ваші молитви будуть нашою опорою та оберегом, а ваша святість надихатиме нас на життя у вірі та любові. Вашим прикладом і благословенням хай будуть наповнені наші серця і наша спільнота. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія