Дізнайтеся історію 14 000 мучеників-немовлят, що віддали своє життя після народження Ісуса Христа, як свідчення великої віри та великої сили жертовності. Трагічна подія, спровокована царем Іродом, залишається важливим етапом у християнській історії.

Вшанування перших святих у християнстві, які поклали своє життя заради врятовання Христа

Сьогодні, 29 грудня, Православна Церква за новоюліанським календарем вшановує пам’ять 14 000 мучеників-немовлят, які стали першими святими в історії християнства. Ця трагічна подія відбулася в Вифлеємі невдовзі після народження Господа Ісуса Христа.

Коли сходні волхви побачили нову зірку на небі, вони вирушили до Єрусалиму, сповіщаючи про народження Царя Іудейського. Вони вклонились Богодитині, ухиляючись від повернення до Ірода. Це викликало гнів царя, який вирішив убити всіх дітей чоловічої статі від двох років і молодше в спробі знищити потенційного суперника – обіцяного Месію.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Ця масова трагедія стала свідченням віри та жертовності, яку виявили ці малиші заради врятовання Христа. Ірод, зрозумівши свою невдачу, наказав вбити святого пророка священика Захарію і інших вірних слуг Божих.

Несправедливість Ірода не залишилася безкарною: гнів Божий вразив його хворобою, а його кінець став віддзеркаленням власного злочину. Перед смертю Ірод вчинив розправу над численними невинними, вбивши своїх рідних, друзів та мудрих членів суспільства.

Спогад про цих 14 000 мучеників-немовлят нагадує нам про велику жертву, яку приносили заради віри, і залишається невмирущим свідченням великої сили віри в усі часи.

Молитва до 14 000 мучеників-немовлят:

О мученики-немовлята, перші святі за Христа постраждалі, ми звертаємось до вас у молитві. Болями своїми ви стали свідками великої віри та жертовності перед Богом. Молимо, прийміть наші благання і станьте посередниками перед Господом за нас негідних.

О, Господи, як Цар народився в Вифлеємі, волхви з Персії приносили свої дари, дорогоцінні як зійшла зірка на небі. Але Ірод, навіжений, вбивав немовлят, подібно жнивам пшениці вирізаючи. Його влада захлинулась в крові від злочинів.

Світло ваших жертв младенці-мученики супроводжує Різдво Христове, молимося за ваші спасительні молитви перед престолом Божим, щоб ви, святі младенці-мученики, стали нашим захистом і сприяли одужанню душ та тіл. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія