Сьогодні на Тернопільщині було привезено унікальну ікону зі святими мощами грецького святого Нектарія Егінського. Вона буде перебувати в храмі святих жінок-мироносиць для поклоніння. Ця ікона є духовною святинею для віруючих православної церкви, а також мистецьким шедевром. Її основа – кришка від ящика боєприпасів, знайденого в Бучі, на яку нанесені слова старовинної козацької молитви. Давній орнамент козацької доби та текст церковним шрифтом виконані київським художником-реставратором Кучеруком Петром Івановичем. Ікона була передана в дар громаді парафії святих жон-мироносиць головою Громадської Організації “Фонд пам’яті Блаженнійшого Митрополита Мефодія” Наталею Михайлівною Шевчук з нагоди престольного празника на молитовну пам’ять. Ця духовна святиня тепер доступна вірним автокефальної УПЦ/ПЦУ і перебуватиме завжди у святому храмі Української Церкви.

Прибула на Тернопільщину унікальна ікона з мощами грецького святого Нектарія Егінського для поклоніння у храмі святих жінок-мироносиць

Сьогодні і Тернопільщина удостоїлась молитовно вітати духовну святиню яку доправили з Києва, відтепер ікона з частичкою мощей грецького святого Нектарія Егінського перебуватиме в храмі святих жінок-мироносиць для поклоніння. Унікальність і цінність ікони не тільки в її духовному змісті для віруючих православної церкви, а й мистецька оскільки вперше ми бачимо таке вдале поєднання історічних подій, релігійних та національної єдності в оформленні ікони: основою є кришка від ящика боєприпасів знайденого в Бучі, по обидва боки ікони святого Нектарія нанесені слова старовинної козацької молитви виголошеної цьогоріч на Великодень президентом України Володимиром Олександровичем Зеленським:

Одягнувшись завісою Христа,

шкіра моя – панцир залізний,

кров – руда міцна, кістка – меч булатний.

Швидше стріли, пильніше сокола.

Броня на мені.

Господь у мені.

Щоб було завтра.

Щоб був мирний світанок.

Щоб була Україна.

Давній орнамент козацької доби та текст церковним шрифтом виконано відомим київським художником-рестовратором Кучеруком Петром Івановичем.

Унікальна святиня передана в дар громаді парафії святих жон-мироносиць головою Громадської Організації “Фонд пам’яті Блаженнійшого Митрополита Мефодія” Наталею Михайлівною Шевчук з нагоди престольного празника на молитовну пам’ять.

Сама ікона з часточкою святих мощей Нектарія Егінського свого часу з благословіння Митрополита Олександра Драбинко духівника “Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Володимира” було передано на довічне зберігання та молитовне вшанування родині Наталії Михайлівни Шевчук, а тепер ця духовна святиня доступна вірним автокефальної УПЦ/ПЦУ і перебуватиме завжди у святому храмі Української Церкви, щоб кожен міг піднести свої сердечні молитви промовляючи давні слова молитви за Україну.

Крім того, ікона зі святими мощами святого Нектарія Егінського передає певний патріотичний підтекст. Ікона нагадує нам про те, що ми повинні пишатися нашою історією, традиціями та духовним надбанням, яке ми маємо передати нашим нащадкам.

Такі події як прибуття ікони зі святими мощами святого Нектарія Егінського на Тернопільщину є дуже важливою подією для збереження духовності та культурної спадщини народу. Вони нагадують нам про наші корені та історію, а також про значення віри та духовної сили. Україна має багату історію та культуру, яку потрібно берегти та зберігати, а сьогодні Україна ще й потребує наших постійних, щоденних молитов – згадаємо ж наших атлантів-воїнів, які на своїх плечах тримають свою матір-Україну, захищаючи її волю ціною власного життя, за мить до смерті вигуючи в останнє – Слава Україні!

Джерело: Ставропігійна парафія святих Жон-Мироносиць УПЦ(ПЦУ)