Дівчина знатної родини стала свідком віри та мужності в рік 304. Її рішучість та терпіння залишили невиліковні сліди в історії християнства, підкреслюючи силу віри перед обличчям випробувань.

Свідоцтво віри та мужності: Юліанія, що відмовилася від заміжжя заради Христа

21 грудня за новоюліанським календарем відзначається свято мучениці Юліанії та 630 інших християн, що в Нікомидії стали свідками великої віри та мужності.

Юліанія, донька відомого язичника Африкана, вже у віці дев’яти років відмовилася від заміжжя та таємно прийняла Хрещення. Її рішучість викликала гнів батька, який навіть жорстоко покарав її за вибір. Невдовзі її передали до суду Єлевсія, колишнього нареченого, який намагався переконати її змінити віру, обіцяючи не примушувати. Відмовившись, Юліанія обрала шлях мучеництва.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Її терпіння та віра вразили свідків, серед яких були 500 чоловік і 130 жінок. Неодноразово її катували, але на здивуванням всіх, після кожної тортури, свята одержувала зцілення та зцілення від Бога. Її стійкість та чудесні виздоровлення переконали багатьох прийняти Христа.

Нарешті, передбачивши безуспішність спроб відвернути Юліанію від її віри, Єлевсій виніс смертний вирок. З радістю та прославленням Господа, святій діві було віддано мученицький вінець.

Свята Юліанія залишається прикладом віри, мужності та відданості Богові, і нехай її молитви прославлять та спасуть нас усіх.

Молитва до святої Юліанії

Всесвята Юліаніє, мученице Христова, твоє велике жертвоприношення та невідступна віра залишили невмирущий слід в історії нашої віри. Ми звертаємося до тебе з поклонінням і молитвою, щоб отримати твою благословене посередництво перед Престолом Божим.

Свята Юліаніє, обдарована силою віри та витримкою в моменти випробувань, будь нашим заступником перед Господом. Проси за нас, щоб і ми могли знайти силу віддати своє серце і душу Богу, навіть у найважчі часи земного життя.

Молимося тобі, свята мученице, за наше зцілення від духовних та фізичних недуг, а також за сили пройти через життєві випробування з вірою та гідністю. Нехай твоя благословенна душа заступає нас перед Престолом Божим, і нехай наші прохання будуть прийняті.

Свята Юліаніє, моли Бога за нас, щоб ми завжди залишалися вірними Христові, як ти вірно служила Йому своїм життям. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія