Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” розпочинає акцію “Дзвін Пам’яті та Надії”, в якій кожен дзвінний удар символізує роки війни та виражає підтримку тим, хто чекає на повернення своїх близьких. Участь беруть військові та родини зниклих безвісти.

Церемонія биття дзвонів відзначає 9 років війни та підтримує родини зниклих безвісти

Дзвін Пам’яті та Надії: Києво-Печерська лавра поособливому відзначає річницю війни

5 грудня у Національному заповіднику “Києво-Печерська лавра” розпочинається акція “Дзвін Пам’яті та Надії”. Щодня, на Великій лаврській дзвіниці, відбудеться церемонія з биття дзвонів, символізуючи 9 років війни.

Учасники церемонії включають в себе військових та родини зниклих безвісти. “Дзвін Пам’яті та Надії” стає символом підтримки тим, хто чекає на повернення своїх близьких та живе надією на справедливість.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Пресслужба заповідника заявляє, що удари дзвону продовжуватимуть лунати, доки останній військовополонений не повернеться додому. Ця ініціатива є не лише актом пам’яті, але й виявом підтримки тих, хто віддав своє життя за справедливість і волю.

Нещодавно відкрита для туристів, дзвіниця Києво-Печерської лаври, з якої лунатимуть удари дзвону, стає свідком і символом єдності та пам’яті, а її реконструйовані верхні яруси нагадують про важливість збереження історичної спадщини.

Молитва полоненого, що перебуває в катівнях рф:

Боже Всемогутній, вислухай мою молитву, якщо є слово, що несе мої почуття та надію, нехай це буде тобі присвячено.

Я, воїн, що перебуває у полоні, але моє серце та душа залишаються вільними і відданими нашій святій Україні. Господи, Ти є нашим великим захисником, нашим світлом в цій темряві катівень.

Нехай моя віра в Тебе буде непохитною, незважаючи на всі випробування та страждання. Даруй мені мужність та сміливість, щоб нести свій хрест гідно, як несе його мій народ, як Тобою обрані воїни-захисники з молитвою кидаються в бій. Нехай Архангел Михаїл стоїть поруч мене в ці години потреби, і нехай Його меч боронить мою душу від зла та зневіри.

Я вірю в Тебе, Господи, і в Твою праведність і цілком покладаюсь на тебе у темряві камери. З цієї неволі я піднімаю свій погляд на нашу горду та вільну Україну, і віддано молюся за її визволення щоденно. Молюся за мою родину та всіх наших героїв, що стоять на захисті Батьківщини.

Нехай Твоя благодать буде з ними, нехай Ти допоможеш їм та даруєш силу для перемоги. Бо ми віримо, що Україна переможе, бо з нами правда і наша віра в Тебе є нашою найсильнішою зброєю. Боже Всемогутній, підтримай нашу віру та дай нам силу вижити в цих нелюдських умовах.

Нехай наші молитви залишаються невгасимим вогнем в серцях українців, а наше молитовне єднання нехай веде до справедливої перемоги та звільненої України. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія