19 листопада відзначається день пам’яті священномученика Садока та 128 персидських мучеників, які стали жертвами переслідувань за віру в Персії під час правління царя Сапора II. Серед них були священик Садок та 9 дівчат, які мужньо стояли за своєю християнською вірою, відмовляючись від відступництва.

Відважні свідчення віри в часи переслідувань

Священномученик Садок, єпископ Перський, і з ним 128 мучеників постраждали в Персії за царя Сапора II. Святий Садок був наступником священномученика Симеона. Одного разу він побачив сон, у якому святий Симеон попереджав його про майбутню мученицьку смерть. Стоячи у великій славі на вершині сходів, що йшли до небес, святитель Симеон сказав: “Прийди до мене, Садок, і не бійся – я вчора зійшов, а ти зійди сьогодні”.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Незабаром цар Сапор, який розпочав гоніння на християн, наказав взяти святого Садока разом із його кліром та паствою. Усього було схоплено 128 осіб, серед них 9 дів. Вони були кинуті до в’язниці, де протягом п’яти місяців їх жорстоко катували, змушуючи зректися християнської віри і вклонитися сонцю і вогню. Святі мученики мужньо відповідали: “Ми – християни і поклоняємося Єдиному Богу”. Вони були засуджені на усічення мечем.

Молитва: Священномученику Садоку та 128 персидським мученикам, світителям віри та живим свідкам Христової істини:

Ми звертаємось до вас у молитві та пам’яті. Ви, які відмовилися від відступництва та жертвували свої життя ради Христа, надихайте нас своєю вірою та відвагою.

Співчувайте нам у наших вірних зусиллях подолати перешкоди та переслідування, що зустрічаються на нашому шляху. Подайте нам силу стати твердими в нашій вірі, як ви були тверді відмовляючись від жертвопринесення сонцю та вогню.

Молимось до вас за мир і любов у світі, щоб усі могли спільно жити у взаємній повазі та гідності. І, надіємось, ви будете нашими заступниками перед Богом, щоб він благословив нас і допоміг нам поділити вашу мужність та відвагу.

Священномученику Садоку та всі персидські мученики, моліть Бога за нас. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія