Нові подробиці релігійної напруги у Черкасах: Митрополит Іоан на прес-конференції аналізує перехід парафії до автокефальної Української Православної Церкви (ПЦУ), закликає до розуміння, дотримання законів та миру, реагуючи на конфлікт із військовими та прихожанами УПЦ МП.

Прес-конференція розкрила причини конфлікту та перспективи розвитку ситуації в парафії Різдва Пресвятої Богородиці м.Черкас

Черкаське православне протистояння: Прес-конференція Митрополита Іоана розкриє подробиці та перспективи у суперечці парафії Різдва Пресвятої Богородиці

Черкаси, 21 листопада 2023 року — Щойно відбулася напружена прес-конференція Митрополита Черкаського та Чигиринського Іоана, який розглядав конфлікт щодо переходу парафії Різдва Пресвятої Богородиці до Православної Церкви України (ПЦУ) з підпорядкування УПЦ в канонічному єднанні з Московським Патріархатом.

Нагадаємо: 20 листопада, близько 10:00 години, до поліції надійшло повідомлення про конфлікт на вулиці Благовісній у Черкасах. Епіцентром став монастир РПЦ в Україні!

Про це повідомили у пресслужбі поліції Черкаської області.

Поліцейські, які перебували на місці події, вжили заходи для забезпечення порядку. Наразі встановлюються усі обставини. Деталі поліцейські обіцяють оприлюднити згодом.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Водночас, як зазначають у соцмережах очевидці події, конфлікт стався між військовими й активістами та прихожанами УПЦ московського патріархату.

Важливі моменти:

  1. Перехід до ПЦУ: Митрополит Іоан розкрив докладні обставини та юридичні аспекти переходу парафії до автокефальної Української Православної Церкви (ПЦУ), зазначивши, що це відбулося відповідно до законів України та добровільних процесів канонічного єднання з Православною Церквою України.
  2. Ситуація у храмі: Висвітливши становище у храмі, митрополит поділився інформацією щодо відмови представників УПЦ МП віддавати приміщення та наслідків цієї відмови.
  3. Мирне врегулювання: Враховуючи резонанс в ЗМІ та серед членів Православної Церкви, митрополит висловив свою зтурбованість настроями серед вірян та духовенства в середині Церкви. Тому він закликав до миру та взаємного порозуміння, спростовуючи жорстокі факти побиття людей під час конфлікту та наголошуючи на юридичному аспекті.

Реакція громадськості:

Події у Черкасах викликали обурення серед громадян, але також спровокували обговорення необхідності толерантного та мирного відношення до релігійних відмінностей і неприпустимість насильницьких дій щодо простих віруючих людей.

Майбутні перспективи:

Прогнозуючи майбутнє, митрополит Іоан висловив сподівання на позитивний розвиток подій та вирішення конфлікту без подальших протистоянь, дотримуючись християнського вчення.

Прес-конференція стала важливим кроком у врегулюванні цього релігійного конфлікту, а спільнота залишається в очікуванні розвитку подальших подій.

Джерело: Черкаська єпархія ПЦУ