УПЦ виступає з зухвалими вимогами та прогнозує тяжкі наслідки у суперечці щодо користування майном.

Релігійний гранд: УПЦ заявляє про збитки та наслідки в суперечці за майно Лаври

У своєму офіційному повідомленні Національний заповідник “Києво-Печерська лавра” розглядає ситуацію, де УПЦ МП висуває вимогу до держави на суму 100 мільйонів гривень. Ця вимога пов’язана з твердженням про “позбавлення монастиря користування майном” на території Києво-Печерської лаври.

Під час апеляційного розгляду судом, адвокати митрополита УПЦ МП Павла (Лебедя) та представник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври УПЦ МП Микита Чекман звернулися до суду із новою заявою. Адвокат стверджує, що позбавлення монастиря користуванням майном може призвести до “негативних наслідків та збитків відповідача” і вказує на суму збитків у розмірі 100 000 000 гривень.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

У своєму обґрунтуванні відповідач визнає, що монастир протягом 30 років безоплатно користувався державним майном на території Нижньої лаври, вказуючи на основне завдання отримання “надприбутків”. З цим пов’язаний конфлікт між УПЦ МП та Національним заповідником, що підкреслює необхідність правового врегулювання подібних ситуацій і забезпечення взаємодії між релігійними установами та культурними об’єктами.

Джерело: Національний заповідник Києво-Печерська лавра