Патріарх Варфоломій очолив святкову Літургію під час Новорічної ночі на Фанарі. Святкова трапеза відбулася в Патріаршій резиденції.

Унікальне новорічне богослужіння з особистою участю Патріарха та високопосадовців

Новорічна ніч на Фанарі
У Неділю після Різдва Христового, 31 грудня 2023 року, напередодні Нового року, А.Ф. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломій був присутній на спільній молитві в Патріаршому храмі Пансепт під час Божественної Літургії, яку очолив прп. Митрополит Селевкійський п. Феодор.

Рано пополудні того ж дня Його Святість служив у М. Весперінос на свято Обрізання Господнього та пам’яті М. Базиліо разом з преп. Митрополити Старійшина Халкідону пан Еммануїл, старійшина Дерка пан Апостолос, старійшина Прикіпонніс пан Дімітріос, старійшина Філадельфійський пан Меліт, пан Іреней Міріофітський і Перістаський, пан Хризостом з Мір, пан Феолепт з Іконії, пан Стефанос з Калліуполя і Мадітоса, Кідоніон та ін., Афінагор, пан Максим з Сіліврії, пан Амфілохій з Адріаноуполя, пан Андреас з сорока церков, пан Йоаким з Проузи та пан Теодор із Селевкії.

Теофіл з’явився для спільної молитви. Єпископи Галікарнаського п. Адріанос, п. Кассіан з Арабіссоса, п. Веніамін з Тралеона, п. Смарагдос з Дафнусії та п. Паїсій з Ксантуполея, Екзох. Посол пан Константінос Кутрас, Генеральний консул Греції в місті, з дружиною, консулом України Едім. Максима Вдовиченка та натовпу вірних.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Після цього Святійший Владика по черзі прийняв у Патріаршій канцелярії побажання Первосвящеників і членів, духовенства та мирян, Патріаршого двору та іншого персоналу Патріархії.

Під час святкової трапези за Патріаршим столом, яку господарювали Первосвященики Престолу, золота монета Агіовасилопіта трапилася преп. Митрополичий старець князів Димитрій. Золота монета другої Агіовасілопітти, яку Його Святість освятив одразу після цього в Тронній залі в присутності духовенства, віруючих з міста та паломників з-за кордону, стала частиною Паносіолу. Тертейський пан Варнавас.

У своїй промові Патріарх, серед іншого, побажав щасливого та здорового дня народження всім служителям Вселенського Патріархату, присутнім емігрантам, а також паломникам з-за кордону, а також висловив побажання та надію, щоб мир панував у у світі, особливо в Україні та на Близькому Сході.

Одразу після цього студенти та учениці Патріаршої Великої Школи Ріду заспівали новорічні колядки, продовжуючи гарну традицію Омогенії.

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION