Ознайомтеся зі святим шляхом чудотворної ікони Божої Матері “Милостива” (Кікська), від її написання святим Лукою до чудес, які вона творить на острові Кіпр. Ця історія розповідає про мандрівку ікони, від Єгипту через Константинополь до імператорської обителі на острові, де вона залишається джерелом віри та зцілення.

Дорога Чудотворної Ікони від Єгипту до Кіпру

Історія ікони Божої Матері Милостива (Кікська)

Ікона Божої Матері “Милостива” (Кікська), за переказами, є творінням святого євангеліста Луки. Отримавши свою назву “Кікотіса,” вона пов’язана із горою Кікос на острові Кіпр, де шанується в імператорській обителі.

Перед тим як опинитися на Кіпрі, чудотворний образ Богородиці подорожував: спочатку він знаходився в християнській громаді в Єгипті, потім потрапив до Константинополя. Проте, відзначимо, що часи збереження та мандрівки ікони визначаються за підтримкою Божого провидіння.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Все почалося, коли старцю-самітнику Ісаї відкрилося, що цей образ, написаний Лукою, призначений для острова Кіпр. Старець приклав багато зусиль для виконання цього божественного доручення. Прибувши на острів, ікона стала джерелом численних чудес. Здавна і сьогодні вона привертає увагу людей, які шукають зцілення від різних хвороб.

Чудотворна ікона має особливість: вона прикрита пеленою, що додає таємничість образу. Зображення Богородиці в іконі є типовим для Одигітрії.

Величаємо Тебе, Пресвята Діво, Мати Христа Бога нашого, і шануємо образ Твій святий, від нього ж виточуєш зцілення всім, хто з вірою приходить до Тебе.

Молитва перед іконою Пресвятої Богородиці «Милостива»:

О Пресвята і Преблагословенна Мати Господа, Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, Милостива Богородице і Приснодіво Маріє! Припадаючи до святої та чудотворної ікони Твоєї, смиренно молимося до Тебе, Благої та милосердної Заступниці нашої: вислухай голос грішних молінь наших, не зневаж зітхань від душі, побач скорботи і біди які прийшли до нас, і як велелюбна воістину Мати поспіши на поміч нам, сумним, що впали у велику кількість гріхів і повсякчас прогнівляємо Господа і Творця нашого, Його ж ублагай, Заступнице наша, щоб не погубив нас із беззаконнями нашими, але явив нам чоловіколюбно Свою милість. Випроси нам, Владичице, у благості Його, тілесне здоров’я і душевне спасіння, благочестиве і мирне життя, землі родючість, добре поліття, дощі своєчасні і благословення згори на всі добрі справи та починання наші, і як у давнину зглянулась Ти милостиво на смиренне славослів’я послушника афонського, що співав Тобі пісню хвалебну перед пречистою Твоєю іконою, і послала до нього Архангела Гавриїла навчити його співати пісню небесну, що нею славословлять Тебе ангели на небесах, так прийми милостиво і наше нині старанно принесене Тобі молитвослів’я, і принеси його Сину Твоєму і Богу, щоб милостивим був Він до нас грішних, і продовжить милість Свою всім, хто шанує Тебе і з вірою поклоняється святому образу Твоєму. О Царице Всемилостива, Мати Божа Всеблага, простягни до Нього богоносні Твої руки, ними ж Його, як немовля носила Ти, і благай Його всіх нас спасти і визволитися від погибелі вічної. Покажи нам, Владичице, Твої щедроти: хворих зціли, скорботних утіш, тим що бідують допоможи, благо поспіши, щоб всім нам носити ярмо Христове в терпінні і смиренні, сподоби нас благочесно життя це земне закінчити, християнський непосоромний кінець життя отримати, і Небесне Царство унаслідувати, материнським заступництвом Твоїм до народженого від Тебе Христа Бога нашого, Йому ж з безначальним Його Отцем і Пресвятим Духом, належить всяка слава, честь і поклоніння, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресслужба- Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія