Дізнайтеся більше про життя та служіння святителя Амфілохія Іконійського, видатного єпископа IV століття, сучасника святого Василія Великого та Григорія Богослова. Від молодості, присвяченої служінню Богові, до боротьби з єретиками та дружби з видатними постатями того часу.

Єпископ Іконії – Отче Церкви IV століття та Близький Співробітник Василія Великого і Григорія Богослова

Святитель Амфілохій Іконійський (близько 340 Кесарія Каппадокійська після 394) єпископ Іконії, сучасник і друг Василія Великого та Григорія Богослова, двоюрідний брат останнього. Один з Отців церкви (інколи відносять до числа Великих каппадокійців). Святий Амфілохій народився у побожній християнській родині й походив із Каппадокії у Малій Азії. У молодості мріяв стати адвокатом, однак покинув світ і присвятив себе служінню Богові. Поселився в пустелі, де вирощував для свого прожитку городину й овочі. У 374 році духовенство вірні міста Іконії обрали його єпископом. Того ж року. Амфілохій скликав Іконійський Синод, на якому було засудженос єретиків-македонян, що заперечували божество третьої Особи Божої. Він написав окремий твір, у якому доступно висвітлив науку Церкви про Святого Духа.

Амфілохій боровся також проти єресі аріан. Господь наділив вірного Божого слугу даром зцілення молитвою. Амфілохій був сердечним приятелем святого Василія Великого і святого Григорія Назіанського, який називав його єпископом без вад, ангелом і вісником правди. Амфілохій, якого називають Отцем Церкви IV ст., помер поміж 394-400 роками.

Святитель АМФІЛОХІЙ єпископ Іконійський пам’ять 23 листопада.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Молитва до Святителя Амфілохія Інокійського:

Владико Амфілохіє Інокійський, молимо Тебе у час болю і випробувань. Нехай Твоя благословенна молитва огорне нашу Україну, захистить від лиха війни та подарує мир на наших землях.

Нехай Твоя мудрість і любов наповнить серця наших воїнів, спрямовуючи їхню силу на захист української держави. Нехай Твоя молитва стане єдиною для всіх, що шукають світло і віру, і огортає всіх з істинною метою – мирним спільнотворенням.

Звертаємось до Тебе, щоб Твоє слово стало сприянням в здобутті справедливої перемоги. Нехай Твоя благословенна рука оберігає нас від міжрелігійної ворожнечі, і нехай в Твоєму святому імені об’єднуються серця в любові і співчутті.

За Україну молимо, за наших воїнів молимо, за мир і злагоду молимо. Нехай Твоя благословенна молитва стане щитом для нашої землі. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія