У статті розглядаються екологічні наслідки війни Росії проти України та їх вплив на природу та людей. Звертається увага на зв’язок між станом довкілля і душевним станом суспільства, а також заклик до спільної молитви та дій для зупинення загрози для нашої планети.

Спустошення війною та екологічні наслідки: зовнішнє і внутрішнє знищення

Природа теж зазнає нищення. Війна росії її теж спустошує, ґвалтує, вбиває. І наочно бачимо, як слова апостола Павла «всi iстоти разом стогнуть i мучаться донинi» (Рим. 8: 22) є дуже актуальними в наш час, коли мільйони українців на власній землі разом з іншими створіннями Божими страждають і вмирають від військової агресії нашого північного сусіда, що спричинена ненавистю, гординею, жадобою, душевними хворобами.

Згубні наслідки приходу «русского міра», руїни, випалена земля, де не лишається нічого живого – це промовисте свідчення, що зовнішній стан довкілля і внутрішній стан людини пов’язані між собою. Страждання, які росіяни приносять в наш дім, сягають корінням у стан їхньої спустошеної, збайдужілої душі і показують людей, що відійшли від Бога, які служать сатані, що не вміє творити і захищати, а лише – руйнувати, знищувати, вбивати.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Щороку в першу неділю вересня наша Церква незмінно долучається до загальноправославної молитви за довкілля, аби привернути увагу до світу, в якому ми живемо, а також – до згубних наслідків війни, які ставлять не лише наш народ на межу виживання. Мінування, пожежі, затоплення, щоденні обстріли з різних видів зброї (в тому числі заборонених), спалахи різних інфекційних хвороб, масові мори тварин, забруднення повітря, ґрунтів, підземних вод, морів – це все матиме екологічні наслідки далеко за межами нашої країни.

Тож, єднаючись цієї неділі у спільній молитві за довкілля, знову і знову закликатимемо наших братів і сестер з цивілізованих демократичних країн допомогти нам зупинити ворога, присікти зло і не дати йому розповзтися далі, аби нищити світ, у якому ми всі живемо. Цінний досвід людства свідчить, що ми можемо протистояти глобальним викликам лише разом. Єднаймося – і в молитві, і в ділах, і в боротьбі – за життя, за добро і встановлення справедливого миру!