У своєму виступі Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломій закликав міжнародну спільноту не ігнорувати конфлікт в Україні та засудив російську агресію.

Патріарх Варфоломій висловив підтримку Україні та засудив російську вторгнення

А.Тх звернувся до міжнародної спільноти із закликом не ігнорувати кровопролиття, яке триває в Україні. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломій після Божественної Літургії, яку він відслужив, у Неділю Митаря і Фарисея, 25 лютого 2024 р.Б., в Церкві Святого Ніколаос Цівалі, наприкінці якої була відслужена Панахида за українцями, які загинули, захищаючи незалежність і територіальну цілісність своєї Батьківщини, з нагоди завершення двох років широкомасштабного російського вторгнення в країну та десяти років подій 2014 року.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

«Десять років тому світ став свідком хоробрості та жертовності «Небесної сотні» та рішучого духу Революції Гідності. Тим часом минуло вже два роки після тотального вторгнення Кремля в Україну, у конфлікті, якому, здається, не видно кінця. Рани, залишені цим невиправданим вчинком, ще свіжі, а біль усе ще відчутний. Тож ми збираємося сьогодні, щоб вшанувати пам’ять загиблих і подумати про глибокий вплив їхньої мужності та стійкості. На Майдані Незалежності в Києві та по всій Україні звичайні чоловіки та жінки повстали проти корупції, зловживання владою та гноблення. Вони зійшлися на мирний протест, об’єднані спільним баченням свободи, справедливості та європейської інтеграції. Незважаючи на неймовірні труднощі та насильство з боку влади, яка мала їх захищати, вони відмовилися відступити, демонструючи силу єдності та силу людського духу. Разом один з одним, зі спільною метою, громадяни змогли зробити відчутні зміни на краще своєї країни».

Його Святість, промовляючи англійською мовою, зазначив, що ті, хто втратив життя в подіях 2014 року, є не лише мучениками за свою країну, але є символами надії та натхнення для людей у всьому світі. «Їхня жертва слугує нагадуванням про те, що навіть у найтемніші моменти полум’я свободи неможливо згасити», – підкреслив він.

В іншій частині свого виступу він підкреслив, що «вторгнення російських військ в Україну є яскравим прикладом несправедливості та поневолення, які Церква повинна засудити. Це не можна виправдати. Це посягання на гідність і суверенітет народу, який довго боровся за самовизначення і довго страждав під ярмом тиранії. Це порушує фундаментальні принципи справедливості та миру, які є центром нашої віри».

Вселенський Патріарх закликав український народ залишатися єдним і не втрачати надії, адже тільки так можна досягти своєї мети і щоб були марною жертвою ті, хто загинув у боях. Він висловив переконання, що український народ вийде з цієї війни переможцем.

«Як люди віри, ми покликані відстоювати те, що є правильним, і виступати проти гноблення та тоталітаризму, де б вони не траплялися. Російське вторгнення в Україну є яскравим нагадуванням про постійну присутність зла та ненависті в нашому світі та про нагальну потребу для всіх людей доброї волі об’єднатися проти несправедливості», – сказав Його Святість і повторив, що Свята Велика Церква Христова стоїть поруч з членами Української Громади Міста, а також усіма українцями у кожному куточку планети, які продовжують свою боротьбу за краще майбутнє.

«Давайте невтомно працювати над таким необхідним примиренням і справедливим миром, знаючи, що Бог з нами в усіх наших труднощах. Нехай вічною буде пам’ять про всіх, хто віддав своє життя за волю України, а їхня жертва надихає нас будувати світ, де пануватимуть мир, справедливість, милосердя та любов».

З короткою промовою виступив Генеральний консул України в Едімі. п. Роман Недільський.

Преподобні Митрополити Перістері пан Григоріос і Мексики пан Іаков Феофіл, Єпископ Галікарнасу, пан Адріанос, наглядач Фанаріосів – регіону затоки Кератіу, дост. Пан Ставрос Хрістодулідіс, консул Греції в місті, мер Перістері Аттики Ент. Пан Андреас Пачатурідіс з родиною та однодумцями, віце-канцлер Афінського університету Еллогім. Пан Христос Карагіанніс, декан Теологічної школи Афін Еллогім, Професор п. Еммануїл Карагеоргудіс, члени української парафії, а також віруючі з Міста та паломники з-за кордону.

Напередодні, в суботу, після обіду Святіший владика очолив у Патріаршому храмі Пансепт Вечірню митарної та фарисейської неділь (початок Тріоді).

Фото: Нікос Папахрістоу

ДЖЕРЕЛО