Апостол Фаддей, один з 70-ти учнів Спасителя, проповідував Христове вчення у Сирії та Месопотамії, де відвертав багатьох від язичництва та заснував Церкви. Його життя та діяльність були важливими для раннього християнського руху.

Історія та служіння апостола Фаддея в поширенні християнства

Апостол Фаддей від 70-ти, за походженням єврей, народився в сирійському місті Едесі. (Святого апостола від 70-ти Фаддея слід відрізняти від апостола з числа 12-ти Іуди, прозваного Фаддеєм або Леввеєм. – Пам’ять 19 червня).

Прийшовши до Єрусалима на свято, він почув проповідь святого Іоанна Предтечі і, прийнявши від нього Хрещення в Йордані, залишився в Палестині. Побачивши Спасителя, він став Його учнем і був обраний Господом серед тих 70-ти учнів, яких Він послав по двоє на проповідь у міста і місцевості, які Сам мав намір відвідати (Лк. 10:1).

Після Вознесіння Спасителя на небо апостол Тадей благовістив у Сирії та Месопотамії. Він прийшов із проповіддю Євангелія в Едессу і навернув до Христа князя Авгаря, народ і жерців. Проповідь свою він стверджував багатьма чудесами (про які Авгар писав ассірійському цареві Нарсесу); поставив священиків і влаштував Едесську Церкву.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Князь Авгар хотів нагородити апостола Тадея багатими дарами, але той відмовився і пішов із проповіддю в інші міста, навертаючи багатьох язичників до християнської віри. Дійшовши з проповіддю до фінікійського міста Віріта (Бейрута), він заснував там Церкву і в тому ж місті мирно помер у 44 році. (Це місце кончини вказується в слов’янській мінеї; за іншими джерелами, він помер в Едесі; за стародавнім вірменським переказом, апостола Тадея після різних мук було усічено мечем 21 грудня в Артазькій області в 50 році).

Молитва до апостола Фаддея:

О, святий апостоле Фаддею, слуго Господа, молимося перед тобою з покорою і вірою. Ти, який приніс Христове Євангеліє до багатьох сердець і навернув їх до спасіння, будь нашим посередником перед Господом. Молися за нас, щоб і наші життя були сповнені вірою, любов’ю і милосердям.

О, святий апостоле Фаддею, допоможи нам у наших потребах і складних моментах нашого життя. Вкажи нам правильний шлях, допоможи подолати перешкоди і принести світло Христового вчення до наших сердець. Молимося про твою мудрість і заступництво перед Богом. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія