Дізнайтеся про внутрішній світ та духовний розвиток преподобного Онуфрія Мовчазного, який віддавався молитві та роздумам у таємничих печерах Києво-Печерської лаври. Його життєвий приклад нагадує про значущість внутрішнього спокою та зосередженості на духовних цінностях.

Внутрішня Гармонія та Молитовний Піднесення у Ближніх Антонієвих Печерах

Преподобний Онуфрій Мовчазний: Духовна Символіка та Трудовий Доробок у Ближніх Антонієвих Печерах

У мирному ХII столітті, коли світ досвідчував бурхливі зміни та великі події, в українській землі розвивалася та цвіла незрівнянна духовна спадщина. Серед видатних духовних постатей того часу, особливе місце займає преподобний Онуфрій Мовчазний, Печерський, який своїм життям та працею увійшов у скарбницю православної історії.

Преподобний Онуфрій обрав для свого покликання Ближні Антонієві печери, що знаходилися на святій Києво-Печерській лаврі. Серед глибоких та таємничих печер, де відбувався натхненний молитовний подвиг, він обрав мовчання як засіб досягнення єдності з Богом. Його прізвище “Мовчазний” несло в собі глибокий зміст – це була мова душі, що зверталася безпосередньо до Всевишнього, минуючи земні слова.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Преподобний Онуфрій прожив в епоху, коли духовність була нарівні з важкою працею на користь Божу. Його молитовний звіздопад був плідним і надійним провідником для всіх шукачів духовності. У тих скромних та спокійних печерах він навчив важливій духовній дисципліні – внутрішньому зосередженню, яке допомагало зберігати гармонію душі та тіла.

28 вересня, у день пам’яті святого, зібрання вірних збереться у Соборі преподобних отців Києво-Печерських Ближніх печер, щоб вшанувати його пам’ять. Це свято стає нагадуванням про те, що в житті кожного із нас є місце для тиші, роздумів та спрямованої на Бога молитви.

Преподобний Онуфрій Мовчазний залишив глибокий слід в історії духовності та віри. Його життя та діяльність нагадують нам про важливість внутрішньої гармонії, молитовного піднесення та відданості Богові. Нехай його приклад надихає нас у сучасному світі, де спішність та суєта часто відволікають нас від глибоких духовних цінностей.

О всехвальний і предивний угодник Христовий, отче Онуфрій, молю тебе і волаю сердечно: Прийми це мале моління, що приношу тобі, і проси Бога і Владику, щоб визволив мене від усяких бід і виявив милосердя Своє мені, що співає Йому: Алілуя.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія