Святі Іоаким і Анна, батьки Пресвятої Богородиці, стали взірцями сімейної віри та терпіння. Незважаючи на безплідність та ганьбу, яку вони переносили, вони продовжували молитися та сподіватися на Боже благословення. Їхні молитви були почуті, і вони стали батьками Марії – Матері Ісуса Христа.

Історія подружжя, яке молилося та сподівалося на дар дитини від Бога

Святі праведні Іоаким і Анна вшановуються Церквою як батьки Богородиці та як святі Богоотці, адже від них за плоттю походить Сам Господь Ісус Христос, Син Божий. Жило подружжя в юдейському місті Назареті. Іоаким походив з царського роду Давидового, а Анна з роду первосвященника Аарона.

Подружжя було знатним і заможним, а також багатим духовно, віруючим, праведним. Однак їхнє сімейне життя було затьмарене безплідністю. І в наш час неможливість подружжя народити дитину для багатьох є скорботою, а в той давній час це вважалося покаранням Божим. Можемо лише уявити, як Іоакиму та Анні було важко протягом багатьох років бездітного шлюбу зносити ганьбу і докори за свою неплідність, скільки ними було вилито сліз і знесено страждань. Але вони не втрачали надії, постили, молились і просили у Бога, щоб Він благословив їх дітонародженням.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Одного разу, у велике свято, Іоаким прийшов до Єрусалимського храму, щоб принести дари Господу, але первосвященник докорив йому за безпліддя і не прийняв його жертви. Засмучений Іоаким після цього подався в пустелю і там оплакував свою ганьбу перед людьми. Тоді ж і Анна вийшла в сад та побачила там пташине гніздо, в якому лежали пташенята. Засмутилась Анна і сказала: «Все в природі народжує, все користується благословенням Божим – птахи небесні, звірі і навіть сама земля приносить різні плоди, одна я позбавлена цього щастя». Але голос ангела Господнього їй відповів: «Анно! Почута молитва твоя, ти народиш Преблагословенну дочку Марію, від Якої піде спасіння всьому світу». Сповнившись невимовною радістю, Анна пішла в храм, щоб віддати хвалу Богові. Тієї ж миті обрадував ангел і праведного Іоакима, повелівши йому іти в Єрусалим, де в знамення правдивості божественного одкровення, він біля золотих воріт храму зустріне свою дружину.

Обітниця Божа виконалася; благочестивим батькам, незважаючи на їхній похилий вік, дарував Бог дочку, Пречисту і Преблагословенну Діву Марію. Так п’ятдесят років готував Господь святих праведників Іоакима та Анну до того, щоб сподобитись їм стати батьками Пресвятої Діви. Іоаким та Анна з волі Божої померли раніше, ніж Свята Діва досягла повноліття, але Різдвом Богородиці вони виконали те, що було визначене Промислом Божим. Слава Богу за все!

Молитва за християнські родини:

Господи Ісусе Христе Сину Божий, з Отцем і Пресвятим Духом трисвятим співом на небесах невпинно славлений, Ти зволив премудрим Своїм промислом все з небуття до існування привести, з пороху земного людину на Свій образ і подобу сотворити та всякими дарами її прикрасити, Ти через любов до людей з ребра праотця Адама дружину йому сотворив і, благословивши їхній союз, сказав: плодіться і розмножуйтеся, і володійте землею. Тому залишить чоловік батька свого та матір і приєднається до дружини своєї, і будуть обоє одним тілом.

Ти, благословивши старозавітніх праведників, численні приклади благочестивого родинного життя нам явив, а наприкінці з кореня роду святого, від праведних Іоакима і Анни Приснодіву плоттю зростив і від Неї тіло прийняв, народившись на спасіння всіх людей. Ти багато років Свого земного життя в назаретській Родині провів, і згодом, вийшовши на проповідь Євангелія, перше чудо в Кані Галілейській сотворив, шлюб законний там благословляючи.

Сам, Господи, поглянь милостивим Твоїм оком на смиренне благання нас, рабів Твоїх, і невидимим твоїм заступництвом благослови український народ наш примноженням добрих християнських родин, серед яких квітнула б молитва, святість, згода, однодумність і взаємна жертовна любов. Оживи в серцях наших заповідь Свою: «Що Бог з’єднав, людина нехай не розлучає». Допоможи батькам бути прикладом благочестя для дітей своїх, а дітям стати батьківською втіхою і нев’янучим вінцем слави для свого народу. Навчи нас долати диявольські спокуси і відбивати всі стріли лукавого, на руйнування домашньої церкви – родини спрямовані. Сподоби рабів Твоїх провадити мирне життя у всякому благочесті і чистоті, та подай нам милість вірно Тобі служити і все необхідне для спасіння отримати.

Бо Ти Милостивий і Чоловіколюбний Бог, і Тобі славу возсилаємо, Отцю і Сину і Святому Духу, нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія