Улюблена Богом перлина,

Для всіх українців одна,

Козацька моя Україна,

Хлібів золотих сторона.

Негодами лютими бита,

Віками ти йшла до мети.

Тобі в небі зорею світити

І волю і долю знайти.

14 жовтня Україна відзначає День захисників Вітчизни. Вибір цієї дати був покликаний продемонструвати потяг до української військової традиції. Адже не випадково цей день припадає на велике християнське свято – Покрову Пресвятої Богородиці.

Традиція  вшанування Богородиці, як покровительки українського війська, перейшла від  руських князів до козацтва. Свято Покрови Пресвятої Богородиці було одним з найголовніших свят запорізьких козаків. Цього дня козаки, наче перелітні птахи, вирушали на зимівлю по своїх теплих хуторах, залишаючи на Січі тільки залогу з небагатьох воїнів. В покровські святкові дні запорожці обирали нового отамана. У кожному січовому таборі будували Покровську церкву, а для воєнних походів використовували її похідний варіант з іконою Пресвятої Покрови.

Для війська запорізького Богородиця була заступницею і покровителькою, вона  символізувала своєрідний небесний щит, захист від ворогів – як свого часу для жителів Константинополя.

Завдяки образу Богородиці можна максимально передати народну любов, віру,відданість своїй Вітчизні. Адже захист своєї Батьківщини від зазіхань з боку тих, хто намагається загрожувати державним засадам будь-якої країни – свята справа. Вона вимагає від українських воїнів сміливості, честі та відваги, дуже часто величезної самопожертви і колосальної самовіддачі.

Дізнатись більше…