Митрополит Епіфаній, предстоятель УПЦ (ПЦУ), звернувся до громадськості зі зворушливим закликом зупинити насильство та криваву агресію, яку Росія наклала на Україну. В своєму зверненні, з нагоди Міжнародного дня захисту дітей та Всесвітнього дня батьків, митрополит Епіфаній наголосив на жорстокості, яку російська військова агресія накликала на українських дітей і їхні родини.

Він відзначив, що кожна українська дитина мала постраждати від наслідків цієї військової агресії, будучи свідком жахливих злочинів, стаючи жертвами насильства, втрачаючи рідних та родинне щастя. Митрополит закликав християнський світ та всіх людей доброї волі приєднатися до зусиль зупинити цю нелюдську трагедію.

Виклик до світової спільноти: зупиніть сатанинське озлоблення та насильство російської агресії

Немає жодної української дитини, яка би тою чи іншою мірою не постраждала внаслідок російської військової агресії. Вбиті, закатовані, зґвалтовані, скалічені, викрадені, безвісти зниклі, вимушено переміщені, на чужій землі, в чужому домі, серед чужих людей. Багато з них втратили своїх найрідніших людей, батьків, братів, сестер, друзів. Багато отримали серйозні психологічні травми, живучи в умовах постійного ризику, тривог, сирен, вибухів і пострілів.

В українських дітей росія відібрала дитинство. Відібрала примусово, безжально і по-злодійськи. І вона мусить за це відповісти за Божим законом та за всіма людськими законами. Не лише дітей скривдила кривава росія. Вона нещадно познущалась і над їхніми батьками, відібравши в них можливість забезпечити своїм дітям базову потребу в безпеці. Замість щасливих дитячих посмішок і спокійних родинних вечерь маємо сльози, біль, страх і вимушену розлуку.

Сьогодні, коли світова спільнота відзначає Міжнародний день захисту дітей та Всесвітній день батьків – хочу ще раз закликати весь християнський світ і всіх людей доброї волі допомогти нам зупинити це сатанинське озлоблення, це нелюдське душогубство з боку росії, яка жорстоко, відкрито і цілеспрямовано тероризує і вбиває мирних українців.

Щодня молю Бога про Його опіку, милість і милосердя над дітьми та їхніми батьками. Нехай Господь благословляє та захищає кожну українську дитину, кожну українську родину!

Митрополит Епіфаній
Предстоятель УПЦ (ПЦУ)