Традиційно у свято Покрови Пресвятої Богородиці, День Українського козацтва, День створення Української Повстанської Армії (УПА 1942), День захисника України (від 14 жовтня 2014 року) духовенство відслужили панахиду біля пам’ятного хреста за усіх життя віддавших у визвольних змаганнях за незалежність нашої держави неньки України.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу 311472677_416957553951070_4349414540696045623_n.jpg

По завершенні панахиди отець Роман (Будзинський), настоятель православної громади Святих Жінок-Мироносиць с. Почапинці, звернувся до присутніх зі словами проповіді, де йшлось про багатовікову історію боротьби за свободу та незалежність України.

“Важко звертатись до вас, дорогі браття і сестри, в час коли в Україні розстрілюють діточок, катують цивільних, руйнують міста і села, вбивають та калічать наших людей. Чи могли би ми колись уявити, що наші односельці, родичі, ті з ким ми щоденно вітались, бачились такі, як Ярослав (Мудрий), Володимир (Головко), Михайло (Завада) та тисячі інших воїнів віддадуть свої життя за нас?

Своїми тілами закриють шлях для просування ворога на територію України? Підірвуть себе разом з мостами, щоб зупинити техніку катів рф? Ми молились сьогодні зі сльозами на очах від відчаю, що не можемо тепер скласти їм більшої подяки за ці подвиги, як тільки доземно поклонитись і молитовно зберегти про них вічну пам’ять.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу dsc_9797-1.jpg


Події, які так стрімко розвиваються з 24 лютого, ми повинні сприймати через призму споконвічної боротьби нашого багатостраждального народу. Досліджуючи історію України, ми повинні робити правильні висновки і знаходити справжні причини нинішньої повномасштабної війни. Всі ці роки незалежності ми сприймали цей факт, як щось логічне чи закономірне та тільки зараз усвідомили, що саме Господь дарував нам кожному у 1991 році ?! — без каплі пролитої крові ми отримали все про, що може мріяти справжній українець — незалежність, герб, жовто-блакитний стяг, гімн, українську мову та автокефальну церкву!

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу dsc_9910.jpg

Дорогі браття і сестри, жертва воїнів була і є найвищим проявом любові до свого народу. Митрополит Мефодій — Предстоятель УАПЦ казав, що у Бога всі живі, а тому ми пишаємось, що серед нас є новітні герої, перед могилами яких ми сьогодні вклоняємося, підносячи молитви і виголошуючи “Слава Україні — Героям Слава!”, — сказав отець Роман Будзинський.

14 жовтня — особливий день для українського народу, на який припадає низка вагомих і значущих свят. Передусім — це свято Покрови Пресвятої Богородиці, яке нагадує кожному українцю про молитовне заступництво Божої Матері за людський рід та є храмовим святом багатьох міст і сіл України.

День захисника України — свято українських Героїв, про яких знають не з підручників історії, а з реалій страшного сьогодення.

Це зображення має порожній атрибут alt; ім'я файлу dsc_9908.jpg

Це чиїсь батьки, сини, брати, це наші друзі, однокласники й колеги по роботі, котрі, сповідуючи ідеали Незалежної України, зі зброєю в руках боронять нашу землю і кожного з нас від рашистської навали.
Вічна і світла пам’ять полеглим захисникам і нашим заступникам!

Джерело: Пресслужба парафії святих Жон-Мироносиць