Організація ЮНЕСКО реагує на зухвалий ракетний обстріл центру Одеси, засуджуючи напад на культурну спадщину України. Глава ЮНЕСКО, Одрі Азуле, висловлює глибоке стурбовання і закликає Російську Федерацію до виконання міжнародних зобов’язань у сфері захисту культурних цінностей. Організація намірена відправити місію для оцінки завданих збитків та підтримки захисту культурної спадщини українського народу.

Глава ЮНЕСКО закликає до захисту культурних цінностей та відповідальності за напад на центр Одеси

Реакція ЮНЕСКО на Ракетний Обстріл Центру Одеси: Організація Засуджує Злочин проти Культурної Спадщини України

У глибокій заяві, випущеній організацією ЮНЕСКО, висловлено глибоке стурбовання і рішучий засудок щодо ракетного обстрілу центру Одеси. Глава ЮНЕСКО, Одрі Азуле, наголосила, що цей напад є “ескалацією насильства проти культурної спадщини України” та був названий “зухвалим”.

Організація висловила глибоке обурення та найрішучіший засудок щодо зухвалого наступу, який здійснили російські війська, що спричинив удари по декількох культурних об’єктах у самому центрі Одеси. Один з них – об’єкт Світової спадщини, імовірно, що зазнав непоправних збитків.

У зв’язку з цим, ЮНЕСКО планує відправити свою місію до Одеси для оцінки завданих збитків та визначення подальших заходів щодо захисту культурної спадщини України.

Глава Організації, Одрі Азуле, наголосила, що такі обурливі дії представляють собою серйозну загрозу культурним цінностям України. Вона рішуче засудила цей напад на культуру та закликала Російську Федерацію прийняти конструктивні заходи для виконання своїх зобов’язань згідно міжнародного права, включаючи Гаазьку конвенцію 1954 року про захист культурних цінностей у разі збройних конфліктів, а також Конвенцію про всесвітню спадщину 1972 року.

Згадаємо, що в січні 2023 року понад 50 об’єктів у центрі Одеси були включені до переліку культурної спадщини ЮНЕСКО. Це призначалося з метою визнання та збереження їхньої важливості для світової спадщини та культурного розвитку.

Загалом, засудження ракетного обстрілу з боку ЮНЕСКО є міцним висловом підтримки України в боротьбі за збереження її цінної культурної спадщини та вимагання відповідальності за злочини, спрямовані проти культурного надбання світового співтовариства.