Святий і Вселенський Собір, під керівництвом Його Всесвятості Патріарха Варфоломія, зібрався на своїх регулярних засіданнях у листопаді, зокрема 16-17 числа того самого місяця.

Святий і Вселенський Собір 2023: Рішення та Визнання Святості

Згідно із узгодженою всіма церковною ухвалою, до Синаксаря Православної Церкви були включені:

а) Протоієрей Афанасій Хамакіотіс з Священної Митрополії Кіфісії, Амарусії, Оропосу та Марафона,

б) Архімандрит Гервасій Параскевопулос з Священної Митрополії.

Обидва вони вирізнялися своєю святістю та жертовною службою народу Христовому, отримавши визнання святості ще з самого початку, як святі в його свідомості.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Крім того, розглядаючи справу єпископа Троади Петра, Святий і Вселенський Собор рішуче ухвалив, згідно єдинодушному рішенню, належне йому покарання – архіерейську санкцію заборони.

Щодо ситуації єпископів Євменія Євгенія та Дорилая Дамаскенського, Святий і Вселенський Собор, після широкого обговорення, наклав на них одноголосно покарання обмеження участі у своїх власних монастирях, а саме, єпископу Євменію – у Монастирі Гувернетоу-Кириї Пресвятої Матері Божої та єпископу Дорилаю – у Монастирі Святій Трійці Цагкароли, обидва розташовані в регіоні Ханії.

Також було позбавлено Архімандритів Екуменічного Престолу Порфірія Біковаракі та Нікефора Єикосідеся їхніх отриманих колись Патріарших відзнак.

Завершивши цей порядок розгляду справ, було взято в розгляд і прийнято рішення щодо інших питань, включених до порядку денного.

Секретаріат
Святого і Вселенського Собору

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION