Чи може малокультурна особа без вищої освіти та знання літературної української мови виконувати обов’язки Предстоятеля? Експеримент «Макарій=Предстоятель УАПЦ» триває вже більше двох років. Й, зрештою, призвів до логічного фіналу — початку остаточного кінця УАПЦ.
 
4 травня цього року у Києві відбувся Архієрейський собор УАПЦ, який прийняв чергове рішення щодо Тернопільської єпархії. Владика Віктор (Бедь) був знятий з посади керуючого Тернопільською єпархією. А її новим керівником виявився… сам митрополит Макарій, який невдовзі очевидно обере собі для керування Тернопільською єпархією двох сумновідомих помічників-гультяїв: горезвісного архієпископа Мстислава, який відомий своєю любов’ю до алкоголю та дівчат (новий вікарій Тернопільської єпархії) та протоієрея Ігоря Семирозума, відомого своєю любов’ю до п’яний бійок. 
 
В нинішній структурі УАПЦ усього три, більш-менш, повноцінних єпархій — Львівська, Тернопільська та Івано-Франківська. І дві з них віднині очолюватиме сам митрополит Макарій. Навіщо це йому? Якщо б я добре не знала владику Макарія, то могла б прийти до висновку, що він свідомо нищить УАПЦ. Але, знаючи рівень мислення та культури Макарія, можна прийти до висновку, що ця людина щира у своїй ідіотії (від давньогрецього ἰδιωτεία —«невігластво, неосвіченість»). 
 
Не варто вимагати від будь-якого пастиря, щоб він був інтелектуалом. Але ж, погодьтеся, не може бути єпископом (а, тим паче, предстоятелем) людина зі значення IQ менше 70! Рівень Макарія — це рівень сільського священика (який би в іншій країні та в інший час не доріс навіть до посади декана). На горе УАПЦ цей «сільський піп» посів посаду предстоятеля. І тепер — вільно або невільно — нищить УАПЦ. 
 
Недолюблюючи Митрополита Мефодія, нинішній предстоятель робить все, щоб знищити саму пам’ять про особу, порівняно з якою виглядає жалюгідно. А черговою жертвою Макарія відтепер стала Тернопільська єпархія…  Цікаво, невже митрополиту Макарію не зрозуміло, що єдиним результатом його кадрової політики буде відхід духовенства Тернопільської єпархії УАПЦ під омофор патріарха Філарета? 
 
Не буду коментувати добре це або погано — нехай вирішують самі священики. Але скажу єдине: історична відповідальність за сумний фінал УАПЦ лежить на митрополиті Макарії та митрополиті Андрії, який своєю пасивністю дав змогу нинішньому главі УАПЦ правити у стилі Віктора Януковича: «что хочу – то й ворочу». 
 
Голова Фонду пам`яті
Блаженнішого Митрополита Мефодія,
вірна УАПЦ
Наталія Шевчук