Митрополит УПЦ (МП) в Одесі, Агафангел, засудив російську агресію на Україну, назвавши її “геноцидом українського народу”. В зверненні він закликав зберігати єдність та добро серед українців та відновити зруйновані релігійні святині.

Заява Митрополита УПЦ (МП) в Одесі Агафангела: Геноцид українського народу через російську агресію

Одеса, 23 липня 2023 року – Митрополит УПЦ (МП) в Одесі, Агафангел, висловив заяву щодо трагічних наслідків російської агресії на території України, назвавши її “геноцидом українського народу”. Звернення митрополита було опубліковано у Facebook єпархії УПЦ (МП) в Одесі.

У своєму зверненні, митрополит Агафангел засудив насильство, розруху, та вимушене біженство, які випливають із широкомасштабної військової агресії Росії на території України, що триває з 24 лютого 2022 року. Він застеріг від необхідності відповідати насильством на насильство та закликав зберігати єдність та добро українського народу.

Особливу згуртованість і підтримку митрополит Агафангел виразив українському народу, закликавши знову відбудувати зруйновану внаслідок ракетного удару релігійну святиню – Спасо-Преображенський кафедральний собор Одеси. Водночас, митрополит зазначив, що відновлення молитовної споруди не зможе повернути до життя всіх тих, хто втратив своїх рідних унаслідок російської агресії.

У попередніх заявах митрополита Агафангела мав репутацію одного із найбільш проросійських єрархів в УПЦ, однак його поточна заява свідчить про глибоку зміну у поглядах, засуджуючи російську агресію та виявляючи співчуття до постраждалих внаслідок конфлікту.

Зазначимо, що конфлікт між Україною та Росією має серйозні наслідки для релігійного та культурного життя країни, а заяви таких видатних духовних діячів, як митрополит Агафангел, мають значний вплив на формування громадської думки та підтримку миру і єдності серед українського народу.

Митрополит Агафангел заявив: “…Від кого ви нас звільняєте? Від життя?…”

Схоже через спрямовану ракету у вівтар собору УПЦ митрополит Агафангел усвідомив і відчув всю повноту любові старшого брата та гаспадіна і отца кіріла патріарха масковскага РПЦ.

Джерело: ФБ Одеської Єпархії УПЦ